Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Parohy 2019
Silné paže, ostré lokty, rychlost, mrštnost, dobrý dech a hlavně smysl pro humor a zdravou soutěživost musíte mít, jestli se chcete zúčasnit legendární hry „Na Roha“ Parohy 2019. Na koupališti v Kostelci nad Orlicí už mají vodu po okraj a netrpělivě vyhlíží odvážné hráče. Budete mezi nimi i vy?
Hra „Na Roha“ má v Kostelci nad Orlicí už 55letou tradici a organizátoři ji chtějí prodloužit, jak jen to půjde. Letos tak 27. července pořádají 6. ročník turnaje s názvem Parohy 2019 a nepřestávají lovit všechny soutěživé a hravé plavce.

Pravidla připomínají dětskou hru na babu, ale má to jeden háček. Místo běhání po trávníku nebo na hřišti se tu „baba“ hraje ve vodě. Jeden roh bazénu totiž není dostupný suchou nohou, a tak abyste se dostali na druhou stranu, musíte skočit do vody a k němu doplavat. V tom se ale musíte vypořádat se svými až 7 protivníky, kteří se tam chtějí také dostat, a přitom nedostat babu. Mosaznou trofej „parohů“ ze zvonařské dílny Honzy Šedovýho vyhraje ten, kdo během 3 minut dostane „bab“ co nejméně a prokáže svůj důvtip i fyzickou zdatnost. Na každého odvážlivce čekají tři kola, přes něž se může prokousat do semifinále a následného finále.

Po celý den dobrou náladu podpoří svými beaty DJ AKVAMEN a o mrazivé osvěžení se postará Jägermeister se svými krásnými

Provozovatel

Koupaliště Kostelec nad Orlicí

U Koupaliště 1117
517 41 Kostelec nad Orlicí
Tel.:
+420 603 296 281
Email:
jana@nedori.cz
GPS:
50,115736 16,218104
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Tradice krajkářství na Vamberecku

Paličkovaná krajka a krajkářství je fenomén, který se od 16. století šířil Evropou a v téměř každé zemi zanechal svou stopu v podobě tradičních krajkářských výrobních center, proslulých svým typickým vzorem či druhem krajky.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Masopust Skořenice

„Ostatky“ se konají nepřetržitě od roku 1955. O jejich organizaci se od počátku stará sbor dobrovolných hasičů, nyní ve spolupráci s obecním úřadem.
Skořenice, Pardubický kraj

12. Tradiční výstava Betlémů na zámku Kvasiny

Již po dvanácté jsou v pěti sálech zámku Kvasiny vystaveny téměř dvě stovky betlémů všech materiálů, velikostí, domácího i exotického původu! Přijďte si užít sváteční atmosféru s přáteli, rodinou i dětmi.
Kvasiny, Královéhradecký kraj

Čertí škola – výstava

Tak, jako v každé škole, jsou i v té čertovské žáci hodní, zlobiví, chytří, ale i ti trochu líní...
Opočno, Královéhradecký kraj

Koupaliště v Kostelci nad Orlicí

Areál koupaliště v Kostelci nad Orlicí disponuje 50 m plaveckým bazénem s hloubkou od 1,5 m do 1,8 m, bazénem pro neplavce s hloubkou od 0,5 m do 0,8 m, skokanskou věží o výšce 2,5 m a hloubce doskokového bazénu 3,8 m.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Pomník borovice Erbenka u Kostelce nad Orlicí

Borovice Erbenka byla považována za jeden z nejvýznamnějších památných stromů na území Českých zemí. Rád pod ní sedával Karel Jaromír Erben, který ji a její pověsti zachytil ve svém díle.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Půjčovna koloběžek na Rychnovsku

Chcete procestovat Rychnovsko jinak než autem? Zapůjčte si koloběžky pro celou rodinu či partu v Kostelci nad Orlicí a projeďte celé okolí. Vhodné pro děti od 5 let až po aktivní seniory do neurčitého věku.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Lesopark Lipová stráň v Kostelci nad Orlicí

Lesopark Lipová stráň je přírodní park kolem řeky Divoké Orlice, která protéká Kostelcem nad Orlicí. Lesopark je kosteleckou oázou klidu a odpočinku a vybízí také k turistickým či sportovním aktivitám.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness Hotel Panský Dům v Kostelci nad Orlicí

Hotel Panský dům, ve kterém přebýval i Karel IV., nabízí kvalitní ubytování vysokého standardu včetně různých doplňkových služeb pro své hosty, jako jsou např. pivní lázně, jízda na koni, wellness, aj. Hotel se nachází v Kostelci nad Orlicí, panství nejvýznamnějšího aristokratického rodu Kinských.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Penzion Podhorní mlýn na úpatí Orlických hor

Rodinný penzion Podhorní mlýn, to je krásné ubytování v Kostelci nad Orlicí v klidové zóně lesoparku Lipová stráň. Chcete vypnout od práce, ruchu města a všech všedních starostí? Pak je penzion Podhorní mlýn to správné místo.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Rodinný hostinec U Hubálků v Kostelecké Lhotě

Jen dva kilometry od Kostelce nad Orlicí, panství nejvýznamnějšího aristokratického rodu Kinských, v malebném podhůří Orlických hor, v údolí divoké Orlice, se nachází rodinný hostinec U Hubálků.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Toniova zámecká kavárna v Kostelci nad Orlicí

V areálu zámku v Kostelci nad Orlicí je otevřená Toniova kavárna, která nabízí teplou i studenou kuchyni. Dětem je určeno dětské hřiště hned naproti terase kavárny.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj