!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Výstava plyšových medvědů na lysickém zámku
Výstava plyšových medvědů na lysickém zámku
">
1.5.
27.6.
+ Přidat foto

Výstava plyšových medvědů na lysickém zámku

Kdy 1. květen 2019 9:00 - 27. červen 2019 16:00 Historické a vojenské akce
Výstava více než stovky nejen plyšových medvědů v renesančním salónku lysického zámku. Otevřeno denně mimo pondělí od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendech do 17.00 hodin.
Kromě stálých prohlídkových prostor můžete na zámku Lysice vidět od 1. května do 27. června rozsáhlý medvědinec. Prostor vedle pokladny zaplnila sbírka medvědů patřících Kočovnému muzeu. Uvidíte převážně plyšovou, ale i keramickou a z jiných materiálů nejoblíbenější dětskou hračku - medvěda. Výstava potrvá do 27. června. Vstup je volný.

Majitel sbírky, pan Zdeněk Zajíček, začal svou sbírku tvořit před třiceti lety, kdy náhodou našel v pytlích u kontejneru asi čtyřiceti medvědů různého stáří a stavu. Mezi odloženými medvídky byly i exponáty opravdu staré, plněné dřevitou vlnou, slámou nebo pilinami i medvídci novější, dříve velmi oblíbení, které vyráběla firma Hamiro. Další medvědi do sbírky přibývali díky hledání na nejrůznějších bazarech a ve starožitnictvích po celém Česku.

Zajímavostí je, že momentálně největší medvěd měří asi dva metry, nejmenší pak dva centimetry. Z náhodného nálezu se tak stala letitá vášeň. Přijďte se na ně podívat do Lysic a podlehněte jejich kouzlu.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 5. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Tří volů Býkovice

Hotel U Tří volů Býkovice

Býkovice, Jižní Morava
Pivovar Černá Hora - 60 minut s pivem

Pivovar Černá Hora - 60 minut s pivem

Černá Hora, Jižní Morava
Zámecký penzion a restaurace Kopeček

Zámecký penzion a restaurace Kopeček

Rájec-Jestřebí, Jižní Morava