Úvod > Kalendář akcí > Pardubický festival vína 2019

Pardubický festival vína 2019

Kdy 23. srpen 2019 - 24. srpen 2019 Gastronomické akce
Stovky kvalitních vín, chutné jídlo, pohodová atmosféra. To bude 22. ročník Pardubického festivalu vína, který nabídne bohatý program. Z důvodu rekonstrukce zámku akce spojena s Vinařskou nocí.

Ačkoli Pardubice a východní Čechy nepatří k vinařským krajům, srpnový festival si každý rok získává řadu fanoušků. Na pardubickém zámku probíhá výstava vín, kde můžete za doprovodu cimbálu ochutnat domácí i zahraniční vína od více než padesáti vinařů.

Po oba dny má odborná i laická veřejnost možnost degustovat produkci českých a moravských vinařství, porovnávat vína domácí a zahraniční provenience, získávat nové poznatky a především prožít příjemné chvíle ve společnosti přátel dobrého moku. Naším cílem je udržet vysokou úroveň jak vystavovatelů, tak i služeb, které Pardubický festival vína doprovázejí.

Program:
Pátek - 23. 8. 2019

13:00 - zahájení PFV
15:00 - vyhlášení výsledků Soutěže vín
20:00 - zahájení Pardubické vinařské noci
24:00 - ukončení prvního dne PFV a PVN

Sobota - 24. 8. 2019
12:00 - zahájení druhého dne PFV
18:00 - ukončení PFV

Pardubický festival vína je největším svátkem vína v Pardubickém kraji. Propojení Zámku Pardubice s ochutnávkou kvalitních vín a bohatým doprovodným programem je nezapomenutelným kulturním zážitkem. I v roce 2019 se Vinařská noc, která je součástí Pardubického festivalu vína,  uskuteční v historickém centru města a návštěvníci si tak budou moci vychutnat kouzelnou noční atmosféru, dobrá vína a bohatý doprovodný program festivalu.

Celý popis
Naposledy změněno: 4. 8. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Euro Pardubice

Hotel Euro Pardubice

Pardubice, Východní Čechy
Hotel Arnošt Garni v Pardubicích

Hotel Arnošt Garni v Pardubicích

Pardubice, Východní Čechy
Café-bar První republika

Café-bar První republika

Pardubice, Východní Čechy