Úvod > Kalendář akcí > Pardubické letní kino
Pardubické letní kino
"> "> Pardubické letní kino Pardubické letní kino je největším letním kinem v České republice a svým rozsahem, počtem projekcí a délkou trvání nejen tuzemským, ale i středoevropským unikátem. Milovníci filmu i filmaři samotní si ho za 16 let jeho existence velmi oblíbili, což může potvrdit více než 900 tisíc spokojených diváků a také řada osobností, které do letního kina pravidelně jezdí představit své filmy. Nejen díky tomu se každý ročník těší velkému zájmu médií. Úspěch Pardubického letního kina Pernštejn se samozřejmě nezrodil ze dne na den. Po celá léta jeho konání jsme velmi dbali na zachování tří klíčových zásad, které je v porovnání s akcemi podobného druhu činí velmi specifickým: je to především speciální dramaturgická skladba programu, kvalita produkčního zajištění, včetně mimořádně rozsáhlé propagace a v neposlední řadě absence vstupného. Významným specifikem, které Pardubické letní kino odlišuje od ostatních kulturních podniků podobného druhu, je ucelená dramaturgie. Filmy pečlivě vybírány tak, aby si každý divák odnesl co nejkomplexnější obraz o současné kinematografii. Pro zasvěcenější filmové diváky jsou připraveny jako bonusy filmové minifestivaly, ať již přehlídky vzdálené zahraniční tvorby, nebo retrospektivy významných tuzemských režisérů. Jednotlivé dny v týdnu jsou zasvěceny různým žánrům, takže si návštěvníci mohou sestavovat program dle vlastních potřeb a chutí. "> Pardubické letní kino Pardubické letní kino je unikát. Nejen tuzemský, ale i evropský. Je největší v celé České republice a svým pojetím a koncepcí výjimečné i v evropských poměrech, protože víc než letním kinem je spíš filmovým festivalem. "> Pardubické letní kino Pardubické letní kino je unikát. Nejen tuzemský, ale i evropský. Je největší v celé České republice a svým pojetím a koncepcí výjimečné i v evropských poměrech, protože víc než letním kinem je spíš filmovým festivalem.
1.7.
4.9.
Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Pardubické letní kino

Pardubické letní kino Pernštejn si už na začátku své existence před více než 17 lety stanovilo za cíl být trochu jiným letním kinem, než je řada podobně koncipovaných podniků po celé České republice. Promítání probíhá každý večer.

Sedmnáctý ročník Pardubického letního kina bude slavnostně zahájen v pátek 1. července 2022 tuzemskou kinopremiérou časosběrného dokumentu Silvie Dymákové Krychlič. V areálu na pravém břehu řeky Labe Za vodou budou po celé letní prázdniny až do neděle 4. září k vidění zcela zdarma atraktivní domácí i zahraniční filmové snímky. Začátek projekcí biografu pod širou oblohou bude ve 21:30 hodin.
 

Nové designové dřevěné kontejnerové stavby svou koncepcí respektují významný krajinný fenomén, který si Pardubice jako jedno z mála měst v Evropě doposud udržují, nový mobiliář a především – žádné stěhování.

Provozovatel

NO PROBLEM PROMOTION/Areál Pardubického letního kina Pernštejn

Hradecká
500 09 Pardubice
Tel.:
+420 602 459 579
Email:
info@letni-kino.cz
WWW:
https://www.letni...
GPS:
50,041972 15,766167
 
Region:
Pardubický kraj
Oblast:
Pardubicko
Město:
Pardubice
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Bonté Pardubice

Restaurace Bonté Pardubice

Pardubice, Pardubický kraj
Minipivovar Arnošt v Pardubicích

Minipivovar Arnošt v Pardubicích

Pardubice, Pardubický kraj
Pivovar Pernštejn v Pardubicích

Pivovar Pernštejn v Pardubicích

Pardubice, Pardubický kraj
Restaurace U Lva

Restaurace U Lva

Pardubice, Pardubický kraj