ÚvodKalendář akcíKomentované prohlídkyTýden Baťa – speciální prohlídka Památníku Tomáše Bati

Datum začátku akce: 19.9.2024.

Doba trvání akce: "19. září 2024 14:00 - 15:00".

Památník Tomáše Bati ve Zlíně
Komentované prohlídky

Týden Baťa – speciální prohlídka Památníku Tomáše Bati

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prozkoumejte aktuální akce v regionu Zlínský kraj nebo navštivte Komentované prohlídky v celé ČR.
Ve čtvrtek 19. září 2024 nabídne Památník Tomáše Bati návštěvníkům netradiční komentovanou prohlídku zaměřenou tentokrát na příběh Baťova šéfpilota Jindřicha Broučka. Akce je součástí festivalu Týden Baťa, jehož organizace se každoročně ujímá Nadace Tomáše Bati.
Speciální prohlídka pod vedením publicisty Pavla Stojara začne ve 14:00 a potrvá přibližně 50 minut. V průběhu prohlídky se účastníci dozví například to, z jakých poměrů pilot Brouček pocházel, jaké byly jeho začátky v rakousko-uherském letectvu, o jeho úžasných kouscích, při kterých se člověku tajil dech, i o tom, že několikrát unikl smrti o vlásek. Dokud nepřišel osudný 12. červenec 1932, kdy tragicky zahynul po boku svého šéfa.

Téma mimořádné prohlídky vybrali v památníku záměrně. Mottem VIII. ročníku Týdne Baťa bude totiž heslo Život je pohyb.

Kromě festivalového speciálu budou v památníku ten den probíhat i standardní komentované prohlídky, a to od 9:30 do 17:30 se zahájením vždy v celou hodinu – tedy s výjimkou 14:00.