Úvod > Kalendář akcí > Modrý pokoj

Modrý pokoj

Kdy 1. leden 2017 - 31. prosinec 2019 Výstavy
Jen málokdo asi tuší, že v Kaprově ulici v Praze se nachází Památník Jaroslava Ježka, a tedy stálá expozice původního Ježkova pokoje v soukromém bytě, zařízeném ve stylu funkcionalismu architektem Františkem Zelenkou.

Pokoj, ve kterém se Památník nachází, je součástí soukromého bytu v původním stavu z počátku 30. let 20. století. Zařízení interiéru ve stylu funkcionalismu na přání skladatele navrhl jeho přítel, architekt František Zelenka, který byl autorem scénických návrhů pro Osvobozené divadlo.

Modrý pokoj, stejně jako ucelený soubor dokladů Ježkova tvůrčího odkazu, zůstal uchován díky péči skladatelovy matky Františky Ježkové a sestry Jarmily Strnadové. K vidění je zde mimo jiné také originální Ježkův klavír, knihovna a diskotéka. Expozici odborně spravuje Hudebněhistorické oddělení Národního muzea - Českého muzea hudby.

Expozice je přístupná každé úterý od 13 hodin a prohlídka je možná pouze s průvodcem. Zakoupené vstupenky platí do celého objektu. Vstup možný pro skupiny 3-10 osob.

Expozici odborně spravuje Hudebněhistorické oddělení Českého muzea hudby Národního muzea.

Celý popis
Naposledy změněno: 3. 2. 2017