!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Pálavský Gulášfest 2019
Pálavský Gulášfest 2019
"> "> "> "> "> "> "> ">
19.10.
+ Přidat foto
Gastronomické akce

Pálavský Gulášfest 2019

Kdy 19. říjen 2019 8:00 - 20:00
Přehlídka gulášů a ochutnávka špičkových mladých vín z raných odrůd (Moravské Božolé) v atraktivním hotelovém areálu. Přijeďte k nám v říjnu a zažijte výjimečnou atmosféru i vy.
Na Gulášfestu vás čeká:
  • ochutnávka mnoha typů gulášů (jelení, dančí, kozí, vinařský, prezidentův, mexický,..)
  • degustace mladých vín
  • soutěž o největšího gulášového jedlíka,
  • Mistrovství ČR v „gůlání“ sudu na čas,
  • živá hudba před hotelem,cimbálová muzika před moravským sklípkem
Akce se bude konat v sobotu 19. října 2019 od 10:00 hod v celém areálu Hotelu Zámeček. Jedná se o největší mezinárodní gulášový festival v ČR. V loňském roce se vařilo v 52 kotlících, kde soutěžily týmy z Česka, Slovenska, Rakouska a Maďarska. V minulém roce mlsné jazýčky zkonzumovali přes 10000 porcí (1 porce – 0,25 žufánek) této národní pochutiny.

Kromě klasického vídeňského hovězího a vepřového guláše zavoní také jelení, námořnický, kančí, segedínský, zabíjačkový, telecí apod. Určitě bude něco i pro vegetariány, jako například fazolovo-sojový guláš se žampiony a jiné. Nedílnou součástí této akce bude již jedenáctý ročník koštu mladých vín „Moravské Božolé“ za doprovodu cimbálové muziky v hotelovém sklepě a country kapel v areálu hotelu. V loňském roce byl o první mladé víno, které dozrálo v nejjižnějším cípu České republiky obrovský zájem.

Neváhejte a sestavte tým ve stylovém oblečení se skvělým kuchařem a přijeďte do Mikulova vyhrát „Řád zlaté vařečky“. Během dne bude probíhat také soutěž o „Největšího jedlíka gulášového festivalu“. Soutěžního klání se pravidelně zúčastňuje Jaroslav Němec z Bystré u Poličky, který pravidelně objíždí všechny soutěže v ČR a většinou vyhrává titul největšího jedlíka v pojídání knedlíků, párků, bábovek, jitrnic apod.

V den akce bude rovněž probíhat soutěž v gůlání bečky (styl popelář) na čas. Jedná se šetrné přemísťování beček ve sklepním hospodářství po hraně sudu tak, aby nedošlo k poškrábání obručí.

Pravidelně do města pod Pálavou na tuto akci přijíždí tisíce turistů ze širokého okolí, kteří pak tento podzimní výlet spojí s prohlídkou historického města, Kozího hrádku, renovovaného Svatého kopečku či návštěvu Aqualandu Moravia. Z vyhlášeného Mikulova si každý odváží ty nejhezčí, největší a nezapomenutelné zážitky.

Týmy, které chtějí soutěžit o nejlepší kotlíkový gulášek a získat hodnotné ceny, hlaste se na emailu sevcik@zamecekmikulov.cz nebo mob. +420 602 749 909.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 27. 7. 2020
14.5.
16.5.
Slavnosti města Mikulova

Slavnosti města Mikulova

Mikulov, Jižní Morava
29.5.
30.5.
Česko-rakouský maraton

Česko-rakouský maraton

Mikulov, Jižní Morava
26.6.
Krojované hody v Mikulově

Krojované hody v Mikulově

Mikulov, Jižní Morava
2.7.
4.7.
La Strada

La Strada

Mikulov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Eat Art Gallery

Eat Art Gallery

Mikulov, Jižní Morava
Penzion Pod Vyhlídkou Mikulov

Penzion Pod Vyhlídkou Mikulov

Mikulov, Jižní Morava
Penzion Amici miei v Mikulově

Penzion Amici miei v Mikulově

Mikulov, Jižní Morava