Úvod > Kalendář akcí > Pálavské vinobraní 2022
Pálavské vinobraní 2022
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
9.9.
11.9.
Přidat foto
Historické a vojenské akce

Pálavské vinobraní 2022

Další ročník Pálavského vinobraní v Mikulově nabídne od 9. do 11. září 2022 program plný hudebních hvězd, moravské víno ve všech podobách, folklór, dobové kejklíře, rytíře ve zbroji či sličné panny a především zábavu, ze které si vybere opravdu každý.

Právem oslavovaným hrdinou je na Pálavském vinobraní vždy víno ve všech svých podobách. Návštěvníci si jej budou moci opět užít do sytosti třeba v rámci prestižní Národní soutěže vín mikulovské vinařské podoblasti spojené s veřejnou ochutnávkou několika stovek vzorků vín.Pálavské vinobraní, které se pravidelně koná o druhém zářijovém víkendu, opět láká na pochodňovou show, průvod královské družiny, spoustu krojů, řemeslnou tržnici, národopisné soubory, cimbálovou muziku i dechové hudby.

Užijte si příjemné tři dny, kdy Mikulovem procházejí historické průvody, centrum města se promění v historickou tržnici a na řadě míst se konají ochutnávky vín a burčáku. Součástí programu jsou koncerty hvězd české i slovenské hudební scény, stánky s vínem, burčákem a gastronomickými specialitam. Program nezapomíná ani na děti, pro něž je připravena řada her, pohádek, soutěží a atrakcí.

Po celou dobu vinobraní v hlavním sále zámku probíhá prestižní veřejná výstava Národní soutěže vín. Bude zde možno ochutnat více než 500 vzorků bílých, růžových a červených vín z Mikulovské vinařské podoblasti. Víno je charakteristické nejen svou chutí, ale mnoha vůněmi, a k plnohodnotnému prožitku poznávání vína čichem patří.

K vinobraní také nedílně patří vystoupení folklórních skupin, dechových a cimbálových muzik, pěveckých i národopisných souborů. Moravská lidová hudba a zpěv bude zase znít mikulovským náměstím, ale i Vinařským městečkem v Kapucínské ulici a všemi zákoutími Mikulova.
 
Vrcholným a slavnostním okamžikem bude sobotní královský průvod Václava IV. s královnou a s bohatou účastí krojovaných souborů. Královna pak ještě v neděli kolem poledne vystoupá křížovou cestou na oblíbené turistické a poutní místo Mikulova. A protože Pálavské vinobraní je rodinnou záležitostí, nejen na Kozím hrádku pro ně budou připraveny hrané i loutkové pohádky, hry, soutěže, atrakce a vystoupení různých kejklířů.

Cena pro nejoblíbenější variantu – třídenní permanentku – pro příští rok činí 800 Kč při nákupu do 30.6.2022.

Provozovatel

Mikulovská rozvojová, s.r.o.

Náměstí 1
692 01 Mikulov
Tel.:
+420 519 324 922
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
mikulov.cz
GPS:
48,807145 16,638295
 
 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařský program v Mikulově

Vinařský program v Mikulově

Mikulov, Jihomoravský kraj
Mikulovské Rudolfinum

Mikulovské Rudolfinum

Mikulov, Jihomoravský kraj