Úvod > Kalendář akcí > Oživlé prohlídky v Chrustenické šachtě

Oživlé prohlídky v Chrustenické šachtě

Kdy 2. září 2017 10:00 - 3. září 2017 14:00 Historické a vojenské akce
Při oživlých prohlídkách vám čert ukáže svoji přistávací plochu a poté vás přes pekelnou bránu pustí do světa horníků. Dokážou ještě v dnešní době koně táhnout důlní vozík? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči.
Na přelomu července a srpna byla Chrustenická šachta uzavřena z důvodu natáčení nové pohádky Marka Najbrta Čertí brko. V hlavních rolích se představí Judit Bárdos a Jan Cina. Do čertovské role se vrací Ondřej Vetchý, aby ztvárnil Lucifera.

Filmaři jsou už pryč, ale nechali nám tady pár kulis a s nimi i jednoho čerta. Ten vás provede novou strojovnou a přes pekelnou bránu vás pustí do podzemí. Zde vám průvodkyně představí horníky v akci a například ve stájích i koně.

Chrustenická šachta je expozice důlní techniky. Důl patřil ve své době k největším a nejvýznamnějším dolům Barrandienu. Měl 84 podzemních pater zasahujících až do hloubky 426 m. Za sto let usilovné práce se z něho vytěžilo bezmála 8 mil. tun rudy.

Pod povrchem se ukrývá zhruba 600 metrů zpřístupněných chodeb bývalého 8. patra dolu s necelým kilometrem kolejí a několik stovek exponátů (mlátka, fotografie z provozu zdejšího dolu, sbírky vrtaček, důlních lamp ap.)

Začátky prohlídek: 10:00 - 12:00 - 14:00
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 8. 2017

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Kogo Ristorante Albatross

Restaurace Kogo Ristorante Albatross

Vysoký Újezd, Střední Čechy
Výletní hospůdka U Krobiána

Výletní hospůdka U Krobiána

Beroun, Střední Čechy
Camp Srbsko

Camp Srbsko

Srbsko, Střední Čechy