!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Oživená pevnost Šatov u Znojma
Oživená pevnost Šatov u Znojma
"> "> "> "> "> "> ">
7.4.
+ Přidat foto

Oživená pevnost Šatov u Znojma

Kdy 7. duben 2018 10:00 - 17:00 Historické a vojenské akce
Areál československého opevnění v Šatově ožije 7. dubna vojáky v uniformách, zbraněmi, vojenskou technikou a zajímavými prezentacemi. Připravený je bohatý program, jehož součástí budou i interaktivní stanoviště pro děti a rodiče.
Areál československého opevnění s pěchotním srubem MJ – S3 Zahrada, který je pod správou Technického muzea v Brně, láká k návštěvě celou sezónu, ale v sobotu 7. 4. 2018 tu zažijete mnohem víc. Při akci „Oživené pevnosti“ vypukne v areálu čilý ruch. Milovníci militárií budou moci obdivovat vojenskou techniku a prezentace klubů vojenské historie. Pro děti jsme připravili řadu stanovišť se Šroubkem a Matičkou, kde si vyzkouší svou kondičku i znalosti. Čeká je např. překážková dráha, poznávání zbraní a techniky, práce s tajným inkoustem, puzzle nebo zkoušení uniforem. Kromě muzea a historických klubů se na aktivitách podílí také místní sbor dobrovolných hasičů a Správa nedalekého Národního parku Podyjí. Při hře na špióny děti budou moci prokázat odvahu a bystrost při plnění tajných úkolů a luštění šifer. Atraktivní je také ukázka výcviku psů v podání členů Kynologického klubu.

Ve správě muzea si můžete prohlédnout pěchotní srub MJ – S3 Zahrada, který bude oživen vojenskou posádkou Československé lidové armády. Novinkou letošní akce je zapojení sousedního objektu, pěchotního srubu MJ – S4 Zatáčka, který je v rukou klubu vojenské historie ROTO Chvalovice a otevírá se jen ve vybraných termínech.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 3. 2018