!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Ovčácké slavnosti v Borovanech
Ovčácké slavnosti v Borovanech
"> "> "> ">
4.8.
+ Přidat foto
Lidová řemesla a trhy

Ovčácké slavnosti v Borovanech

Kdy 4. srpen 2019 10:00 - 18:00
Výstava plemen ovcí, ruční i elektrické stříhání ovčí vlny, předení cívek a pletení, ukázka práce ovčáckých psů, divadlo pro děti.

Pro návštěvníky na první srpnovou neděli připravujeme řemeslný jarmark s řadou tvořivých dílen pro děti a dospělé, ukázky výcviku a práce ovčáckých psů, výstavu plemen ovcí, dojení a ochutnávku ovčího mléka, ruční i elektrické stříhání ovčí vlny, předení a pletení šály z čerstvě nastříhané vlny.

Ovečky budete moci poznávat všemi smysly. Kromě vůně čerstvě nastříhané vlny a výrobků z ní určitě nezůstaneme nic dlužni chuťovým pohárkům. Návštěvníci budou moci ochutnat ovčí speciality - sýry, klobásy, guláš. Nebude chybět ani zmrzlina z ovčího mléka z borovanské farmy Mlsná ovečka.

Této tradiční akce se každoročně účastní rodiny s dětmi, senioři, chovatelé ovcí, řemeslníci, pletařky a přadleny. Cílem slavností je osvěta chovatelství ovcí a drobných živnostníků - zpracovatelů ovčích produktů (masa, mléka, vlny, kůže). Akce je zajímavým tipem na nedělní rodinný výlet a příjemně strávený společný čas.


Program:

Řemeslný jarmark.

Ochutnávky - ovčí a kozí speciality, klobásy, sýry, jogurty ap.

Soutěže a tvořivé dílničky pro děti. Akce "Od ovečky k šále". Přehlídka kolovrátků.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 8. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Safari Resort

Safari Resort

Borovany, Jižní Čechy
Restaurace na Vráži

Restaurace na Vráži

Trhové Sviny, Jižní Čechy
Pension restaurace Centrum

Pension restaurace Centrum

Trhové Sviny, Jižní Čechy