Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Ötzi – muž z ledovce
Ötzi – muž z ledovce
Historické a vojenské akce

Ötzi – muž z ledovce

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Středočeský kraj nebo navštivte Historické a vojenské akce v celé ČR.
Obec Dolní Břežany vás srdečně zve na další zajímavou archeologickou přednášku docenta Miroslava Popelky z Ústavu pro archeologii Univerzity Karlovy.
Když manželé Simonovi narazili v září roku 1991 na horské túře v Alpách na mrtvolu, zaklesnutou v ledu, netušili, že jsou objeviteli jednoho z nejpozoruhodnějších archeologických nálezů 20. století. Mumie člověka z pozdní doby kamenné, který žil zhruba před 5300 lety se stala zdrojem dosud netušených informací nejen o životě lidí v těchto dávných dobách, ale i o jejich skutečné podobě. Poprvé máme možnost podívat se do tváře muže z doby kamenné.
 

Provozovatel

Regionální informační centrum keltské oppidum Závist

Na Panský 11
252 41 Dolní Břežany
Tel.:
+420 734 446 109
Email:
ric@dolnibrezany.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.ric-d...
GPS:
49,963714 14,459853
 
 

Cena

Poznámka:dobrovolné

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Kakaová ceremonie

Jógová praxe vhodná i pro úplné začátečníky.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Kurz moderní kaligrafie

Kurz moderní kaligrafie malým štětcovým fixem pro dospělé a starší děti od 12let. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Smyslohraní

Zábavné poznávání všemi smysly.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Summer Camp – Dolní Břežany

Cílem je zasvětit nejmladší do všeobecné sportovní průpravy.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Pojďme se rozhýbat

Čtvrtý ročník této akce je určen pro všechny generace. Jsou zde zapojeny tři hlavní sporty: moderní gymnastika, atletika a parkour.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Zlatnický víceboj

Zlatnický víceboj, jehož devátý ročník se koná, jsou oblíbené atletické závody pro děti od 5 do 12 let, které se uskuteční ve sportovním areálu SK Sokol Zlatníky. Závodí se ve čtyřech disciplínách – sprint na 50 m, skok daleký z místa, hod kriketovým míčkem a běh na 200 m.
Zlatníky-Hodkovice, Středočeský kraj

Traktory Libeň

OÚ Libeř spolu s SDH Libeř a Libeň vás srdečně zvou na 16. ročník spanilé jízdy historických traktorů, nákladních aut a motocyklů.
Libeř, Středočeský kraj

Slet a pálení čarodějnic na letišti Točná 2024

SDH Praha – Cholupice a letiště Točná zvou na Slet a pálení čarodějnic na letišti Točná v úterý 30. dubna 2024 od 16 hodin.
Praha 12, Praha

Aktivity v okolí

Regionální informační centrum Keltské oppidum Závist

Regionální informační centrum v Dolních Břežanech představuje místní, mimořádně bohatou historii osídlení od pravěku po dnešek. K zásadním objevům vedl výzkum archeologů a jejich významné objevy na kopci Hradiště v oblasti Závisti a Šancí.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Naučná stezka Keltské oppidum Závist

Pro návštěvníky Dolních Břežan jsou připraveny dva okruhy naučných stezek, které seznamují se zdejším osídlením v dávných dobách.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Sportovní hala Dolní Břežany

Od roku 2017 stojí v Dolních Břežanech nová sportovní hala, kterou pro svou činnost využívají místní sportovní kluby i veřejnost.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Keltský park Dolní Břežany

Keltský park v Dolních Břežanech vznikl na ploše šesti hektarů, které dříve sloužily jako smetiště. Zahradní architekt Zdeněk Sendler se při jeho tvorbě inspiroval zdejší historií spojenou s keltskými oppidy. Součástí rozlehlého parku jsou také tři dětská hřiště, rybníčky a skatepark.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

ELI Beamlines – nejvýkonější laser na světě mají v Dolních Břežanech

Vše začalo v roce 2002, realizací dosavadní vize proměny Dolních Břežan. Obec ukončila svůj dosavadní nahodilý stavební boom a odstartovala systematickou změnu.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Vyhlídka na Kamínku

Vyhlídka na Kamínku se nachází na kopci Kamínek (381 m) mezi Dolními Břežany a Zlatníky. Na vrcholu, ze kterého je vidět až na hranici Prahy, stojí menší dřevěná vyhlídka originálního tvaru.
Zlatníky-Hodkovice, Středočeský kraj

Unikátní hřbitov v Dolních Břežanech

Nový hřbitov v Dolních Břežanech tvoří přirozenou součást komponované krajiny. V roce 2017 byl oceněn Národní cenou za architekturu. Získal 1. místo v kategorii krajinná architektura.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Powerkiting v okolí Prahy

Kurzy powerkitingu a půjčovna vybavení.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Chateau Clara Futura – zámek v Dolních Břežanech

Zámek, který patří pražskému arcibiskupství je zrekonstruuvaný na hotel. Zámecký komplex je kombinací historie a moderny. Zámecký hotel není otevřen pro širokou veřejnost.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Olivův pivovar – pivní lázně a masáže

Pivní lázeň má pro naše tělo blahodárné účinky, neboť pivní kvasnice a látky obsažené v pivu předávají pokožce celou řadu vitamínů B a minerálů. Prohříváním pokožky dochází také k uvolňování kožních pórů, kterými se i při mírném pocení odplavují škodliviny z těla.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Vejcomaty statku Dvořák

Statek Dvořák ze středočeské obce Zlatníky se specializuje na odchov kuřic, prodej vajec a ruční výrobou tradičních válených těstovin. Na jih od Prahy provozuje desítku automatů na čerstvá vejce, kde si tyto produkty můžete koupit kdykoliv během dne i noci.
Zlatníky-Hodkovice, Středočeský kraj

Camping Oase Praha

Camping leží na jižním okraji Prahy, mezi obcemi Zatníky a Libeň. Kemp nabízí ubytování ve stanech, karavanech i v budově. Je vhodný pro rodiny s dětmi, sportovce, turisty, cyklisty a další milovníky kempování.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Mlékomat v Jesenici u Prahy

Rádi byste si zakoupili čerstvé mléko přímo od zdroje, ale nevíte, kam se za ním v okolí Prahy vydat? Hned dva mlékomaty, které fungují nonstop, naleznete v Hodkovicích u Jesenice jen kousíček od hranice s Prahou 4.
Zlatníky-Hodkovice, Středočeský kraj

Aurooms Zlatníky-Hodkovice

Navštivte Penzion Aurooms a objevte krásy Zlatníků-hodkovic a okolí. Dopřejte si zasloužený odpočinek.
Zlatníky-Hodkovice, Středočeský kraj

U Krbu ve Vestci u Prahy – hotel, restaurace a bowling

Restaurace pojme až 150 hostů. V případě zájmu je k dispozici také salonek s 15 místy. Gastronomické uspokojení u nás najdete v jakoukoliv dobu, ať se budete chtít nasnídat, poobědvat či povečeřet.
Vestec, Středočeský kraj

Restaurace U Klimešů

Díky zdařilé rekonstrukci je restaurace moderním podnikem, který dokáže kvalitně a rychle obsloužit všechny své hosty.
Vestec, Středočeský kraj