Úvod > Kalendář akcí > Prohlídky zahrady Strakovy akademie – nově otevřeno po rekonstrukci
Prohlídky zahrady Strakovy akademie – nově otevřeno po rekonstrukci
"> "> "> ">
1.10.
Přidat foto
Úřad vlády ČR z důvodu velkého zájmu ze strany veřejnosti prodloužil prohlídky zahrady Strakovy akademie až do října 2022. Návštěvníci si mohou zahradu prohlédnout každou sobotu od 10 do 18h.

Zahrada Strakovy akademie prošla od loňského června rozsáhlou rekonstrukcí, která měla za úkol odstranit dřívější necitlivé zásahy, vrátit jí reprezentativní charakter a navázat na styl a dílo původního architekta Františka Thomayera. V rámci obnovy například zmizely vyasfaltované chodníky, které nahradilo dláždění, bylo vysazeno více než 15,5 tisíce květin, nové stromy a areál doplnila vodní fontána.
 

Termín prohlídek:

Každou sobotu až do 29. října, vždy od 10.00 do 18.00 hodin. Zahrada bude i během září a října otevřena v sobotu vždy od 10 do 18 hodin. Vstup je z Kosárkova nábřeží a je zdarma.
 

 

Rekonstrukce zahrad:

V sobotu 9. července 2022 si mohli zájemci poprvé prohlédnout nově zrekonstruovanou zahradu Strakovy akademie. Úřad vlády ČR během prázdninových měsíců zahradu zpřístupní každou sobotu.

Zahrada Strakovy akademie prošla v uplynulých měsících zásadní rekonstrukcí, která měla za cíl odstranit některé původní necitlivé zásahy, dát zahradě reprezentativní charakter adekvátní významu budovy sídla vlády a kompozičním řešením navázat na styl a dílo původního architekta Františka Thomayera.

Zvolená historizující koncepce prostoru odpovídá novobarokní architektuře budovy i přísným nárokům soudobé památkové péče a zohledňuje možnosti efektivní údržby po celé vegetační období. Bylo vybudováno téměř 5 000 m2 dlážděných povrchů, zregenerováno přes 11 000 m2 trávníku, obnoveny živé ploty a zasazeno 380 pokryvných a solitérních růží. V zahradě je možné napočítat až 15 000 květin.

Zahrada je nově uspořádána tak, aby mohla sloužit nejen k reprezentačním účelům, ale mohla být také pravidelně otevírána pro veřejnost. Do konceptu byly kromě centrálních zdobných polí zapracovány dvě výstavní plochy umožňující realizaci mobilních výstav. Obnova areálu byla navíc koordinována s rekonstrukcí Kosárkova nábřeží tak, aby bylo vytvořeno i důstojné předpolí zahrady a došlo k jejímu funkčnímu a estetickému provázání s nábřežím Vltavy.

Vstup z Kosárkova nábřeží.

Provozovatel

Úřad vlády České republiky - Strakova akademie

nábřeží Edvarda Beneše 4
118 01 Praha 1
WWW:
www.vlada.cz
GPS:
50,092254 14,411490
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny