Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Jarní otevření Sky Bridge 721 na Dolní Moravě
Sportovní akce

Jarní otevření Sky Bridge 721 na Dolní Moravě

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Pardubický kraj nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
O víkendu pro návštěvníky opět rozjíždíme provoz lanovky i oblíbených zážitků. Nejdelší visutý most na světě Sky Bridge 721 se od této soboty otevírá s jednosměrném provozu. Návštěvníci tak mohou překonat most v neuvěřitelné délce 721 metrů až 95 metrů nad zemí.
Provoz o víkendu 23.-24. března 2024

 *   Sedačková lanovka  SO – NE 9:30 – 16:00
 *   Sky Bridge 721 a Stezka v oblacích  denně 10:00 – 16:00
 *   Mamutí horská dráha  SO – NE 10:00 – 17:00
 *   Dětská herna KIDS FUN CLUB u spodní stanice lanovky – denně 9:00 – 17:00

Sky Bridge 721 od svého otevření přinesl návštěvníkům nevídanou cestu mezi nebem a zemí. Svojí neuvěřitelnou délkou 721 metrů se ujmul prvenství a stal se nejdelším mostem pro pěší nejen na celém území České republiky, ale i na světě. Svojí délkou 721 metrů překonal do té doby nejdelší visutou lávku Ponte 516 Arouca v Portugalsku.

Návštěvníci na most přijíždějí z celého světa, aby zažili neskutečný adrenalinový zážitek, který nikde jinde nenajdou. V jeho nejvyšším bodě se ocitnete až 95 metrů nad zemí. Most se nachází uprostřed hor a přináší dechberoucí výhledy do ryzí přírody Králického Sněžníku. Právě pro své neuvěřitelné kouzlo získal velkou mediální pozornost a návštěvníci se za ním vypravují z celého světa jako Japonska, Taiwanu, Číny, Litvy, USA i Jižní Ameriky. Czechtourism v roce 2022 zařadil most mezi 5 nejzajímavějších míst, které v České republice můžete zažít. V červenci 2022 světoznámý americký magazín TIME na svoji titulní stránku umístil Sky Bridge 721 a zařadil ho mezi 50 míst světa, které byste měli navštívit. Sky Bridge 721 pomohl zvýšit viditelnost a zájem o Česko a především Pardubický kraj.
 
Sky Bridge 721 propojuje horské hřebeny uprostřed hor
Visutý most se nachází jen pár metrů od Stezky v oblacích a překlenuje údolí Mlýnského potoka z horského hřebenu Slamník na hřeben Chlum. Na most nastoupíte v nadmořské výšce 1 125 metrů a vystoupíte ve výšce 1 135 m. n. m. V létě je most jednosměrný a navazuje na něj naučná stezka Most času, která na 10 naučných panelech ukazuje historii místa a zajímavosti z fauny a flóry. Most je pomyslným propojením ze současnosti do minulosti, kde se dozvíte také více o obranném opevnění v oblasti Králického Sněžníku, které patří k nejdokonalejšímu vojenskému opevnění na území České republiky.

Technické informace:
•          délka most: 721 metrů
•          výška od země: 95 metrů
•          výška pylonů: 11,4 metrů
 
Architektonická ocenění v Česku i zahraničí
Visutý most Sky Bridge 721 je nositelem ceny Stavba roku 2022 za zcela mimořádnou realizaci. Pětičlenná porota uvedla, že jde o ojedinělé řešení lanové visuté lávky pro pěší. Vyzdvihla snahu postavit lávku s co nejmenšími dopady na okolní přírodu, což znamenalo úpravy postupů výstavby. Most oslovil odborníky svojí křehkostí a stabilní konstrukcí.

Nejuznávanější architektonický magazín světa ArchDaily nominoval Sky Bridge 721 na cenu ArchDaily Building of the Year 2023. Nominaci si nelze dohodnout, zaplatit či jinak koupit. Je udělena na základě doporučení z celého světa a rozhoduje o ní nezávislé komise. Už jen samotná nominace na tuto cenu má ve světě obrovský zvuk. Ze 4500 děl je vybráno 15, pro které pak čtenáři hlasují.

Aktuality

Cyklistické závody Prima Cup 2024

Seriál závodů horských kol Prima CUP 2024 spustil registrace a nabízí účastníkům deset bikových příležitostí. Cyklistický podnik odstartuje tradičním dubnovým závodem v Hradci Králové a bude pokračovat až do října.
Dolní Morava, Pardubický kraj

MČR Veteránů v běhu do vrchu 2024 – Heřmanice – Králický Sněžník

6. ročník běhu do vrchu na Králický Sněžník. Při tomto závodu současně proběhne běh na Trojmořský vrch – a to jako MČR veteránů v běhu do vrchu.
Králíky, Pardubický kraj

Cihelna 2024 v Králíkách

Cihelna ve své obvyklé podobě proběhne ve dnech 16. – 17. srpna 2024 v Králíkách. Přijít můžete na Společný víkend muzeí v králické pevnostní oblasti, který se bude konat v pátek a sobotu. V neděli je možný vstup do muzeí.
Králíky, Pardubický kraj

Pivovarská čtvrtka 2024

Pivovar Holba v Hanušovicích Vás všechny zve na tradiční turistický pochod Pivovarská čtvrtka, která se letos koná 18. května. Vychutnejte si naše krásné Jeseníky s Holbou. Letos uplyne 50 let od prvního pochodu.
Hanušovice, Olomoucký kraj

Jeřáb 1003 – závody horských kol

Jedná se o závody horských kol. Hlavní závod na 35 km a 70 km se jede v okolí vrcholu Jeřáb na Hanušovické vrchovině – start z parkoviště naproti obecnímu úřadu, cíl na fotbalovém hřišti.
Červená Voda, Pardubický kraj

Sázava Jablomann – sprint triatlon

Čtvrtý ročník triatlonu v Jablonném nad Orlicí na distancích 0,3/14/5 km. Tři měsíce před akcí všech 150 slotů vyprodáno.
Jablonné nad Orlicí, Pardubický kraj

Šachový turnaj memoriál Járy Masopusta

Šachový turnaj je určen je pro všechny věkové kategorie. Zahájení turnaje je stanoveno na 9 hodin a hraje se tempem 2 x 15 minut + 5 sekund na tah, švýcarským systémem na 9 kol. Na konci turnaje jsou vyhodnoceny kategorie nejlepší hráči do výše ELA 1550, 1750 a 1950.
Mistrovice, Pardubický kraj

Horokros

Horokros je běžecký kros s více jak třicetiletou tradicí. Závod je zařazen v celostátní termínovce a běží se jako závěrečný běh v seriálu Chlapáckých běhů, které se organizují v oblasti Šumperska.
Šumperk, Olomoucký kraj

Visutý most přes údolí na Dolní Moravě – Sky Bridge 721

Horský resort Dolní Morava se chlubí světovým unikátem Sky Bridge 721. Jedná se o nejdelší visutý most pro pěší na světě, který spojuje dva hřebeny hor. Lávka měří 721 metrů a procházet se po ní budete ve výšce 95 metrů nad zemí.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Animační programy Wellness hotel Vista

Animační programy ve Wellness hotelu Vista na Dolní Moravě jsou jedinečnou službou pro naše hosty. Zažijte rodinnou dovolenou v našem hotelu a vaše děti nebudou chtít jinak.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Obří mamut v resortu Dolní Morava

Obří interaktivní atrakce pro děti v podobě 13 metrů vysokého mamuta je novou dominantou Dolní Moravy a zároveň největším modelem mamuta na světě!
Dolní Morava, Pardubický kraj

Horský resort Dolní Morava

Moderní horský resort s celoročním provozem a širokou nabídkou sportovních, adrenalinových a rekreačních aktivit. Najdete zde několik světových unikátů jako Sky Bridge 721, Stezku v oblacích, Mamutí horskou dráhu nebo Mamutíkovy zážitkové parky s Obřím Mamutem.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Stamichmanova stezka na Dolní Moravě

Slyšeli jste už někdy o tajemném patronu hor Stamichmanovi? Jedná se o horského ducha okolí Kralického Sněžníku, který obývá zdejší kopce. Jeho chýše je dobře ukrytá v hlubokých lesích, ale vy můžete díky nové stezce navštívit model jeho obydlí v životní velikosti!
Dolní Morava, Pardubický kraj

Skialpinistické trasy na Dolní Moravě

Skialpinistické trasy na Dolní Moravě vedou po lesních přístupových cestách v blízkosti sjezdovek, část z nich pak souběžně s běžeckými trasami a značenými turistickými cestami. Vyznačeny jsou tři trasy pro výstup a dvě sestupové.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Trail Park Dolní Morava

Zažijte radost z jízdy na kole! Nezáleží na vašem věku, jízdních schopnostech, zkušenostech nebo fyzičce. Nové traily na Dolní Moravě potěší každého milovníka cyklistiky. 30 kilometrů tras je určených pro malé i velké bikery.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Lesní zážitkový park na Dolní Moravě

Unikátní zážitkový park uprostřed lesa s kouzelnými lesními domečky v korunách stromů a mnoha atrakcemi pro děti objevíte v Relax a sport resortu Dolní Morava.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pohádkový piknik či letní grilování na Dolní Moravě

Užijte si s přáteli a rodinou piknik na Kralickém Sněžníku s nádhernými výhledy do údolí řeky Moravy nebo letní grilování u penzionu Terezka. Piknikové koše nebo grilování vám rádi zajistí ve Wellness Hotelu Vista.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Chata U Slona v Dolní Moravě

Chata U Slona je ideálním místem pro pobyty rodin s dětmi, nachází se u spodní stanice lanovky U Slona a celoročně provozované bobové dráhy. V zimě můžete využít večerního sáňkování, v létě pak půjčovnu Segway, hřiště na Disc Golf a dětské atrakce – trampolínu, pískoviště i prolézačky.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Apartmán Cardovi v Dolní Moravě

Apartmán Cardovi nabízí ubytování v klidné části Dolní Moravy v blízkosti moderního lyžařského areálu. Ubytování v soukromí Vám poskytne veškerý komfort a pohodu. Ubytovací kapacita je max. 4 osoby.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Hotel Jiřinka

Hotel na úpatí Kralického Sněžníku v areálu Relax a sport resortu Dolní Morava, jen 200 metrů od sjezdovek.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Wellness Hotel Vista

Wellness hotel Vista je atraktivní rodinný hotel v horském prostředí Králického Sněžníku s pestrou nabídkou animačních programů v hotelu i nevšedního vyžití v Horském resortu Dolní Morava, který mají hosté jako na dlani.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Chata Slaměnka Dolní Morava

Horská chata Slaměnka je nejvýše položená chata u horní stanice lanovky Sněžník – 1 116 m n. m. Přímo u chaty najdete sjezdovky Sněžník A a B, Slamník a Vyhlídkovou, restauraci Skalka, Stezku v oblacích a stanoviště horských koloběžek.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Kemp V Zátiší na Dolní Moravě

Autokemp V Zátiší nedaleko Relax & Sport Resortu Dolní Morava je v provozu celoročně. Leží na svahu u břehu řeky Moravy a nabízí své služby karavanistům, motoristům i těm, kteří chtějí přespat ve stanu. Součástí kempu je i parádní wellnes.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Penzion Jiřinka na úpatí Králického Sněžníku

Nově otevřený wellness penzion Jiřinka, nacházející se přímo v epicentru lyžařského areálu a sportovního centra na Dolní Moravě vám nabízí jedinečnou příležitost sloučit komfortní ubytování se sportovním vyžitím i s náročnými požadavky milovníků turistiky.
Dolní Morava, Pardubický kraj