!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Lázně ducha - zahájení litomyšlské lázeňské sezóny
Společenské akce

Lázně ducha - zahájení litomyšlské lázeňské sezóny

Kdy 24. duben 2021
Že k pravým lázním patří neodmyslitelně i lázeňské prameny? Ano, to je pravda. Léčivým pramenem však nemusí být jenom voda z termálního zdroje, duši léčí především pozitivní energie a dobrá nálada, kterou může podpořit i gurmánský zážitek. Proto se v Litomyšli označují jako Lázně ducha.
Letos tomu bude již 10 let, kdy si Otcové zakladatelé – Miroslav Brýdl, Ladislav Horáček a Jarda Vencl – řekli, že je čas představit město „L“ jako první české lázně ducha. Lázeňská promenáda bohužel ještě z epidemických důvodů nebude moci hostit lázeňský průvod ani hudební či divadelní produkci. Oslava proběhne z velké části „vzdáleným přístupem“. Nebyli bychom v Litomyšli, kdybychom se nesnažili vidět ve všem špatném něco dobré. Tak tedy letošní oslavy proběhnou ve znamení hesla „Lázně ducha do celé republiky“.

V den desátých narozenin jediných českých lázní ducha pošleme prameny lázní všem, kteří o ně budou mít zájem. Připravíme asi dvouhodinový živý přenos s názvem „Lázně ducha do každého ucha“ plný rozhovorů Václava Žmolíka i výborné muziky Jana Smigmatora, který - pokud všechno dobře dopadne - pošleme nejen do Českého rozhlasu Dvojky, ale také na sociální platformy, jako je Youtube či Facebook. Zároveň připravíme 10 tipů na výlet do měst, která jsou spojená s litomyšlskými osobnostmi. Chybět nebude ani výstava fotografií z uplynulých ročníků Zahájení litomyšlské lázeňské sezóny – tu umístíme na Toulovcovo náměstí. Pro rodiny s dětmi připraví Městská galerie Litomyšl hru, která bude vázána na litomyšlské lavičky. V rámci posledního dubnového víkendu budou také vyhlášeni vítězové soutěže Lázeňské prameny za rok 2019 i 2020. Jako povzbuzení pro místní restaurace, hospody i bary vyhlásíme i další ročník této soutěže.

Máte rádi lázně ducha i myšlenku, že se dají všelijaké bolístky léčit i laskavou legrací? Popřejte lázním ducha k narozeninám! Zazpívejte, zahrajte, zatančete či něco nakreslete – vaše zdravice rádi uveřejníme na facebooku Litomyšl – lázně ducha. Pošlete nám třeba i fotku z minulých ročníků a těšte se spolu s námi z 10. výročí akce, která nemá v České republice obdobu. Slavit bohužel zatím nemůžeme společně na kolonádě, ale pojďme zaplnit pozitivním myšlením alespoň sociální sítě a naše domácnosti!

Prameny ducha a gurmánské lázeňské prameny celoročně
Tradiční lázně jsou zaměřeny na léčbu a rekonvalescenci těla, Litomyšl je však místem, kde lze obnovit síly duševní. K lázním patří neodmyslitelně i léčivé prameny. Takovým pramenem však nemusí být jenom voda z termálního zdroje, duši léčí především pozitivní energie, zklidnění, pozapomenutí na starosti a dobrá nálada, někdy pomůže i dobré jídlo a pití. Celoroční nabídkou pro návštěvníky města proto bude seznam míst v Litomyšli a okolí - pramenů, kde stačí jen být a do člověka „natéká“ čistá duchovní síla.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 4. 2021
Prohlídky města Litomyšl s průvodcem

Prohlídky města Litomyšl s průvodcem

Litomyšl, Východní Čechy
Stará radnice s orlojem v Litomyšli

Stará radnice s orlojem v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy
Wellness Armonia

Wellness Armonia

Litomyšl, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zlatá Hvězda - harmonie v Litomyšli

Hotel Zlatá Hvězda - harmonie v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy
Restaurace Rettigovka v Litomyšli

Restaurace Rettigovka v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy
Kafemysl

Kafemysl

Litomyšl, Východní Čechy