Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Otevření naučné stezky "Sklářství v okolí Lesné"
Akce pro děti

Otevření naučné stezky "Sklářství v okolí Lesné"

V sobotu dne 18. dubna proběhne slavnostní otevření zrekonstruované naučné stezky pojednávající o sklářství a přírodě místního regionu.
Na programu je připravena komentovaná vycházka po trase stezky, kde například bude návštěvníků představena technická památka "Arnoštova leštírna", pravděpodobně jediný zachovalý stroj na leštění skla v Čechách, který se dočkal zastřešení proti nepřízni počasí. Akce začíná srazem ve 13 hodin na parkovišti u altánku ve Staré Knížecí Huti a její předpokládané délka je cca 4 hodiny. Doporučujeme oblečení a obuv do terénu

Doprava tam: vlak Mariánské L. (10:55) – přestup Planá u M. L. (11:09) – Tachov (11:27)
Doprava zpět: Tachov (16:33, 18:26) – přestup Planá u M.L. (16:54, 18:47) – Mariánské L. (17:06, 18:55).

Pro zájemce je zajištěna doprava autobusem z Tachova do Staré Knížecí Huti – Tachov, sportovní hala (12:20) – Stará Knížecí Huť (12:50) a zpět. Čas odjezdu autobusu bude vyhlášen v průběhu akce. S ohledem na omezenou přepravní kapacitu autobusu je potřeba provést rezervaci místa v termínu od 6. 4. do 16. 4. na tel. 725 044 021 (L. Janoušková). Rezervace platí zároveň i pro dopravu.

Provozovatel

Agentura occhrany přírody a krajiny ČR, Regionální pracoviště Správa CHKO Český les

náměstí Republiky 287
348 06 Přimda
Tel.:
+420 720 543 084
Email:
martin.jiran@natu...
GPS:
49,674889 12,673672
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Český les – Chodsko
Město:
Přimda
Tipy na výlet:
Přimda a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Akce v okolí

Čertovský víkend na Ranči v údolí

Zdají se vám děti podezřele hodné? Zaslechnete občas chřestění řetězu? Máte pocit, že cítíte síru? Je to tak, čerti už pomalu začínají vylézat. Mikuláš kontroluje Knihu hodných děti a andělé chystají čokoládu.
Černošín, Plzeňský kraj

Předvánoční víkend na Ranči v údolí

Pro všechny vánoční nedočkavce se koná na Ranči v údolí vánoční generálka. Bude stromeček, cukroví, koledy a vánoční bojovka. A také samozřejmě koně, vyjížďky, téninky, čištění.
Černošín, Plzeňský kraj

Zřícenina hradu Přimda – nejstarší kamenný hrad v Česku

Hrad Přimda je zříceninou jednoho z nejstarších kamenných hradů v Čechách. Do dnešní doby se dochovalo torzo mohutné hranolové románské obytné věže a zbytky bašty z konce 15. století. Odtud se otevírá vynikající rozhled do okolí.
Přimda, Plzeňský kraj

Městské muzeum Přimda

V Městském muzeu Přimda jsou k vidění předměty připomínající život našich předků. Expozice tak přináší pohled na téměř všední a mnohdy už zapomenuté věci denní potřeby dob minulých.
Přimda, Plzeňský kraj

Koupání pod střechou v Přimdě

V plaveckém areálu Přimda můžete využít nejen plavecký bazén, ale i saunu s odpočinkovou zónou, kde naberete síly na další vodní hrátky.
Přimda, Plzeňský kraj

CHKO Český les

Český les tvoří pohraniční pohoří od domažlické části Českého lesa po Dyleňský les. Je geomorfologickým pokračováním Šumavy. Na území Českého lesa byla v roce 2005 zřízena CHKO Český les, dále je zde několik menších chráněných území.
Přimda, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Staré Sedlo – aktivní dovolená

Ubytování ve venkovském stylu a kurzy základního výcviku jízdy na koních a také vyjížďky na koních do přírody s průvodcem. Okolí penzionu je ideálním místem pro turistiku i cykloturistiku. Jízdní kola rádi zapůjčíme.
Staré Sedlo, Plzeňský kraj

Restaurant a pizzerie Baileys v Tachově

Restaurace a pizzeria Baileys byla otevřena v roce 1998. Do roku 2006 byl objekt dvakrát dostavován a rozšířen o dvě části: stylovou stodolu a část pro hosty upřednostňující moderní vzhled interiéru.
Tachov, Plzeňský kraj

Camp Karolina u Tachova

Camp Karolina je moderní, menší rodinný kemp evropské úrovně v krásném, tichém, přírodním prostředí. Poskytuje ubytování ve vybavených chatách, mobilních domech, v apartmánech a na místech pro stany, či karavany s elektrickými přípojkami.
Brod nad Tichou, Plzeňský kraj

Chalupa Nora

Přijeďte zažít pobyt v Českém lese s ubytováním v pěkné chalupě nedaleko Tachova. Těšit se můžete na vycházky a vyjížďky do přírody, koupání, houbaření nebo posezení u grilu či u táboráku. Vhodné pro rodinnou dovolenou.
Tachov, Plzeňský kraj