Úvod > Kalendář akcí > Prohlídky kaolinového dolu v Nevřeni na Plzeňsku
Prohlídky kaolinového dolu v Nevřeni na Plzeňsku
"> ">
31.10.
Přidat foto
Historické a vojenské akce

Prohlídky kaolinového dolu v Nevřeni na Plzeňsku

V Nevřeni na Plzeňsku se v můžete vydat na prohlídku starého dolu na kaolin v sobotu 31. října.
Rezervaci a prodej vstupenek zajišťuje Centru Caolinum Nevřeň e-mailem na rezervace@centrumcaolinum.cz, případně telefonicky na tel. 723 469 874 (SO a NE  9.00-14.00). Po ověření aktuální dostupnosti vám rezervaci potvrdíme. Pokud nezvedáme telefon, právě se věnujeme návštěvníkům a proto vás prosíme o trpělivost. Zkuste prostě zavolat znovu.

REZERVUJTE SI PROSÍM VSTUPENKY PŘEDEM! VZHLEDEM K VELKÉMU ZÁJMU O PROHLÍDKY A OMEZENÉMU POČTU NÁVŠTĚVNÍKŮ VE SKUPINĚ VÁM BEZ PŘEDCHOZÍ REZERVACE NEMŮŽEME ZARUČIT VOLNÉ MÍSTO NA PROHLÍDCE. Do dolu je zakázán vstup dětem mladším 4 let a zvířatům. 
Při rezervaci více než 10 vstupenek požadujeme nevratnou zálohu 50 Kč/ 1 osobu. Zálohu je možno zaplatit buď v hotovosti přímo v Centu Caolinum Nevřeň nebo zaslat zálohu na účet obce Nevřeň, č.ú. 123-2233260267/0100. Do poznámky prosím uvést rezervace prohlídky a jméno, na kterou byla rezervace provedena. Pokud neobdržíme zálohu do 2 pracovních dní, rezervované vstupenky budou uvolněny k prodeji.

Čas prohlídky označuje čas setkání s průvodcem u vstupu do podzemí, které je od Centra Caolinum vzdáleno cca 1,7 km neboli 20 – 30 minut pohodlné chůze po značené naučné stezce.

DŮLEŽITÉ!! VSTUPENKU JE NUTNÉ SI VYZVEDNOUT V CENTRU CAOLINUM NEJPOZDĚJI 30 MINUT PŘED PLÁNOVANÝM ČASEM PROHLÍDKY, poté rezervace propadá!!

Individuální termíny prohlídek nabízíme školním exkurzím a skupinám o minimálním počtu 10 osob.

Stěny lomu mají bílou barvu. Sestup do dolu je po schodišti, kde v hloubce několika desítek metrů najdete až 500 metrů podzemních chodeb. Pro veřejnost se zpřístupní cca 300 metrů. Některé chodby jsou až osm metrů široké, největší podzemní sál měří na výšku zhruba jako čtyřpodlažní dům.

Vnitřek dolu je osvětlení a při vstupu všichni návštěvníci obdrží helmu. Doporučuje se mít pevnou obuv, teplé oblečení (teplota cca 10 stupňů).

Prohlídky trvají 45 minut a je nutné se na ně objednat přes rezervační systém. Výchozím bodem bude Centrum Caolinum.

Provozovatel

Centrum Caolinum

Nevřeň 136
330 11 Nevřeň
Tel.:
+420 723 469 874
Email:
rezervace@centrum...
WWW:
www.centrumcaolin...
GPS:
49,822826 13,274872
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Chata u Hracholuské přehrady

Chata u Hracholuské přehrady

Hracholusky, Středočeský kraj
Transkemp Hracholusky

Transkemp Hracholusky

Pňovany, Plzeňský kraj
Kemp Keramika u přehrady Hracholusky

Kemp Keramika u přehrady Hracholusky

Líšťany, Plzeňský kraj