Úvod > Kalendář akcí > Otevřené sklepy 2022 Nový Šaldorf a kopání písku
Gastronomické akce

Otevřené sklepy 2022 Nový Šaldorf a kopání písku

Všichni milovníci dobrého vína jsou srdečně zváni do Modrých sklepů Nového Šaldorfa! Na třetí lednovou sobotu pro vás vinaři Modrých sklepů otevírají vinné sklepy k ochutnávce vín! Opět po roce se můžete zúčastnit recesistické soutěže tříčlenných družstev v kopání písku v podzemních chodbách!

Vinné sklepy budou otevřeny v době od 10 do 18 hodin. Úhrada za ochutnávku vzorků bude formou bločků, které si můžete zakoupit v Infocentru i u jednotlivých vinařů ve sklepech. Každý návštěvník obdrží skleničku a degustační kartu, kterou předloží v každém otevřeném sklepě k potvrzení razítkem. Jen karty se všemi razítky budou slosovány o zajímavé ceny! I letos vám budou hrát k dobré náladě živé hudební kapely.

Vstupné je za 100 Kč. Zakoupit jej můžete u každého vinaře šaldorfského spolku. Vinaři označení logem spolku a řádného člena Otevřených Šaldorfských sklepů. Degustační vzorky se hradí u vinaře hotově. Soutěž v kopání písku je i pro tento ročník nedílnou součástí lednových otevřených sklepů.


Písek pro Vídeň – recesistická soutěž

Jemný písek, vykopaný při hloubení vinných sklepů v Novém Šaldorfu u Znojma, se kdysi vozil do Vídně, kde jej zedníci používali na štuky a fasády. Když vinaři přemýšleli, čím by zpestřili tradiční obcházení vinných sklepů, dostali geniální nápad a obnovili dávné obyčeje. Každoročně v lednu tak probíhá recesistická ryze dobrovolná soutěž, kdy se tříčlenná družstva v sklepních chodbách dobývají dobovými nástroji hlouběji do sklepů, a výsledek svých snah pak váží na očích veřejnosti. K tomu hraje jazz a swing a ochutnávají se vína, a to jak běžná, tak ohřívaná ve vodní lázni. Kdo má chuť, ten si může užít i večerní posezení s místními vinaři.

Nebude chybět ani večerní zábava s živou hudbou k poslechu a tanci v Obecním sále. Dopřát si budete moci teplé občerstvení a novošaldorfská vína. Večer též proběhne losování o zajímavé ceny pro návštěvníky otevřených sklepů.

Zobrazit více

Provozovatel

Šaldorfské sklepy z.s.

Nový Šaldorf 143
671 81 Nový Šaldorf-Sedlešovice
Tel.:
+420 732 945 953
Email:
saldorf@modre-skl...
WWW:
saldorfske-sklepy...
WWW:
https://www.vinar...
GPS:
48,825547 16,056672
 
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství Piálek & Jäger

Vinařství Piálek & Jäger

Nový Šaldorf-Sedlešovice, Jihomoravský kraj
Krásný sklep v Novém Šaldorfě

Krásný sklep v Novém Šaldorfě

Nový Šaldorf-Sedlešovice, Jihomoravský kraj
Arte Vini – umění vinařského řemesla

Arte Vini – umění vinařského řemesla

Nový Šaldorf-Sedlešovice, Jihomoravský kraj
Modré sklepy v Novém Šaldorfě

Modré sklepy v Novém Šaldorfě

Znojmo, Jihomoravský kraj