Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Otevřená zahrada
Subito
Hudební a divadelní akce

Otevřená zahrada

Jedenáctý ročník oblíbeného sborového festivalu tentokrát s repertoárem z 21. století. Určitě si nenechte ujít světovou premiéru skladby Beaty Hlavenkové „Dubnový déšť“, kterou na text Bohuslava Reynka napsala pro náš festival.
Během odpoledne uslyšíte hudbu různých žánrů, vystřídají se postupně sbory Scandula, Subito, Cvrkot, Imbus, Ensemble Hilaris a Oktet s Ch-tdž! Kromě sborových vystoupení uslyšíte i jazz-folkové duo Kláry Vytiskové a Miroslava Noska (pozor, jde o shodu jmen, Klářina slavnější jmenovkyně z kapely Toxique k nám letos nepřijede :-) a pak žánrově obtížně zařaditelné duo Mlhou zpěvačky Adély Petřekové a kytaristy Petra Zatloukala s podporou komorního ansámblu Chrpy. Závěr pak bude patřit první repríze skladby Michala Vejskala na text Karla Šiktance „Tanec smrti aneb ještě Pámbu neumřel“ pro smíšený sbor, sólové housle a recitátory. Premiéru mělo toto dílo na podzim 2018 a v každém případě vám mohu slíbit silný zážitek!

1. Městský ples města Klecan

Srdečně zveme do Klecany na 1. Městský ples v sobotu 4. března 2023 od 19:00.
Klecany, Středočeský kraj

Tváře Petra Rychlého

Petr Rychlý vypráví historky nejen ze zákulisí divadla a televize, ale i veselé příběhy z vlastního života.
Klecany, Středočeský kraj

Tančírna v Šapitó

Na závěr masopustního reje vypukne tančírna ve velkém šapitó. Dechové sekce, královnin výstřelek, tanečnice, akrobati, žestě, bubny a možná bude i spousta zajíců.
Roztoky, Středočeský kraj

Výstava modelové železnice v Roztokách

Výstava a provoz modelového kolejište v mírce H0 (1:87).
Roztoky, Středočeský kraj

Aktivity v okolí

Kostel sv. Bartoloměje v Libčicích nad Vltavou

Barokní kostel byl postaven v letech 1763 – 1769. Velká přestavba jej čekala roku 1903, kdy byla zároveň přistavena i nová sakristie. Průčelí kostela je ukončeno trojúhelníkovým štítem a nad ním je vztyčena věž s cibulovou bání.
Libčice nad Vltavou, Středočeský kraj

Multifunkční budova Kotelna v Libčicích nad Vltavou

Stavba Kotelny, upravená architektem Patrikem Hoffmanem do moderního kabátu, se otevřela veřejnosti 26. října 2017.
Libčice nad Vltavou, Středočeský kraj

Přívoz Máslovice – Libčice nad Vltavou

Z Libčic nad Vltavou do Máslovic se nejrychleji dostanete přívozem. Ten je jedním z nejstarších v Čechách. Zažil už krále Ferdinanda I. a bez újmy přežil všechna následující politická zřízení. Jezdí celý rok a nezastaví ho ani zimní mrazy.
Máslovice, Středočeský kraj

Zřícenina hradu Liběhrad

Na vrcholu prudké skály nad řekou Vltavou naleznete zbytky hradu pocházejícího zřejmě z přelomu 11. a 12. století. Zřícenina byla významně poničena při stavbě železniční trati v 19. století, kdy byla vylámána část skály.
Libčice nad Vltavou, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Landcraft

Malý lihovar, který umí dostat do láhve krajinu a její bohatství. V lihovaru je možné domluvit se na degustaci či se zaregistrovat jako stálý zákazník, aby vám žádná z limitovaných edic neunikla. Každá láhev je voňavý originál.
Tursko, Středočeský kraj

Farm Table Bar a Brasserie v Klecanech

Nevšední restaurace ohromí vzdušností a vysokými stropy. Veškerá jídla připravují v otevřené kuchyni.
Klecany, Středočeský kraj

Zdibský pivovar

Malý rodinný pivovar s českou kuchyní a skvělým pivkem, který otevřel v říjnu 2021.
Zdiby, Středočeský kraj

Hospoda U Lasíků

V hospůdce vám nabídnou domácí slané i sladké koláče, polévky, chléb se sádlem, lahodné Únětické pivo, kvasnicové pivo Maiselś Weisse, vína, kávu, domácí šťávy i čaje.
Únětice, Středočeský kraj