!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Český pohár vodáků Otava 2019

Český pohár vodáků Otava 2019

Kdy 13. duben 2019 8:00 - 15:00 Sportovní akce
Úvodní závod Českého poháru vodáků na Otavě by se měl uskutečnit 13. dubna 2019 v oblíbeném úseku Čeňkova Pila-Radešov a její organizací byl pověřen vodácký oddíl TJ Union Plzeň výborem Českého svazu kanoistiky. Vše však, jako obvykle, záleží na stavu vody.
Soutokem dvou překrásných divokých říček Křemelné a Vydry vzniká neméně pěkná zlatonosná Otava. Od soutoku k Sušici teče severním směrem, dále se ohýbá na severovýchod až východ, před Pískem se opět stočí k severu a pod dozorem hradu Zvíkov tiše vpluje do vltavských vod Orlické přehrady.
 
I mimo závody je nasedací místo dobře označené a NP Šumava přísně zakazuje nastupovat jinde. Hned v začátku čeká souvislá peřej WW III, dobře sjízdná vlevo. Další významná peřej zašplouchá při přiblížení k silnici. Řeka je tu zkrocená regulační zdí, dobrý průjezd se nabízí vpravo. Otava se pak na chvilku uklidní, aby minula Pavlovu louku, kde si nezávodníci mohou odpočinout před dalšími peřejemi. Hned ta další je v esovité zatáčce s velikým balvanem uprostřed řeky. Následující peřej poznáte podle kamenného mostu a je jedna z nejvýživnějších na tomto úseku. Při závodech peřej obvykle navíc ještě zpestří branky.
 
Asi o kilometr dál čeká malý práh u bývalého mostu a dál pak závěrečná pasáž ukončená podle vodního stavu velkou vlnou či válcem. Řeka zde má opravdu velkou sílu, srovnatelnou s některými alpskými řekami. Krátká vlnka je ještě 100 m nad silničním mostem a vpravo pod mostem, kde je pro nesoutěžící vodáky plavbu ukomčit. Závodníci ovšem musí pokračovat dále a překonat 200 m pod mostem peřej s válcem u skály a o kilometr dál pak jez, který se jezdí šlajsnou. Pozor na železa, dráty a jiné nepořádky! Šlajsnu je vhodné prohlédnout ještě před samotným závodem. Cíl je v autokempu Radešov, kde je další silniční most.

Doprava bude v prostoru Čeňkova pila – Radešov řízena, autobusy a automobily budou na startu stát na pravé straně vozovky (ve směre příjezdu od Rejštejna), veškeré vozidla čekající v prostoru cíle budou stát v prostorách autokempinku Radešov.

Časový program:
9:00 Začátek prezentace
10:30 Výklad tratě, přihlášky přijaté do 10:30 budou po výkladu slosovány
11:30 Start 1.lodě a ukončení přihlašování. Startovní interval je 30 sekund.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 3. 2019