Úvod > Kalendář akcí > Osvobození bez svobody
Osvobození bez svobody 3
"> Osvobození bez svobody 3 "> Osvobození bez svobody 2 "> Osvobození bez svobody 1
8.6.
12.9.
+ Přidat foto
Výstavy

Osvobození bez svobody

Kdy 8. červen 2021 – 12. září 2021
Velkoformátové fotografie, projekce, prvky rozšířené reality a světelné efekty tvoří v Plzni kulisu pro strhující příběhy 20. století. Nová expozice Paměti národa vypráví poutavě dětem i dospělým příběhy čtyř pamětníků o významných momentech moderních dějin.
V nové expozici návštěvníci prožijí 20. století očima vězně nacismu nebo dělníka plzeňské Škodovky. Mohou také sledovat napadení vysílače sovětskými vojáky v roce 1968 nebo poznat rodinu vynálezce, která po komunistickém puči přišla o všechno. Tyto příběhy Post Bellum natáčí už 20 let a ukládá do sbírky Paměť národa.

Výstava Osvobození bez svobody vypráví skutečné příběhy ze západních Čech, které provedou událostmi od osvobození americkou armádou po pád komunistického režimu. Kulisou pro svědectví z archivu Paměť národa je expozice využívající audiovizuální projekce, světelné efekty, prvky rozšířené reality a velkoformátové fotografie.

Kapacita výstavy je omezená, proto vám doporučujeme si vstupenky koupit předem, a rezervovat si tak svých 60 minut. Expozice je otevřena vždy od středy do neděle a doporučujeme ji pro děti od 12 let. 


 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Minipivovar Proud v Plzni

Minipivovar Proud v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les