Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Osvětlený dům v Libišanech
Společenské akce

Osvětlený dům v Libišanech

Na rodinném domě v Libišanech září od adventu až do Tří králů přes sto šedesát tisíc světýlek. Dům rozsvěcí každý den v 17 hodin a svítí až do 21 hodin.
Na krásně vyzdobeném domku, který svítí do dáli, přes 160  tisíc LED žároviček. Na velkolepé výzdobě pracovali jeho obyvatelé už nod září.

U domu uvidíte dřevěná zvířátka, betlém se zvířátky, mini vesničku a spoustu světýlek, přičemž většinu z toho sama majitelka domu vyráběla se svým partnerem.

S velkým množstvím světýlek je spojeno také mnoho kabelů. Okolo domu se ovíjí 160 tisíc LED žároviček, přes 4 tisíce metrů svítící délky, 882 metrů přívodního kabelu k řetězům, 485 metrů prodlužovaček, 350 zásuvek, nechybí ani přepěťová ochrana, 4 chytré zásuvky, měřič spotřeby, 150 kusů traf a 85 ovládacích modulů.

Svým nápadem dělají partneři radost nejen celé obci, ale všem malým i velkým milovníkům Vánoc, kteří se do Libišan přijedou podívat.
 

Info k parkování:

Parkování pro návštěvníky osvětleného baráčku najdete v obci u fotbalového hřiště (směr od Hk hned u cedule obce, po levé straně, směr od Pce musíte projet celou obcí až na konec a parkování budete mít po ravé straně). Parkování je označeno cedulemi a svítící kometou s nápisem. Od parkoviště k baráčku je to cca 300 m rovně do vesnice. Moc vás prosíme využívejte tohoto parkování a neparkujte na travnatých plochách a hlavně sousedům před vjezdem.

Provozovatel

Petra Vondráková (soukromá osoba)

Libišany
533 45 Libišany
GPS:
50,153288 15,756633
 
Region:
Pardubický kraj
Oblast:
Pardubicko
Tipy na výlet:
Libišany a okolí
 

Vstupné

Poznámka:vstupné dobrovolné

 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Člověk, čas a stroj

Dovolujeme si vás pozvat na přednášku Ing Martina Cholasty, která vás provede tématem Člověk, čas a stroj.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Velká kostičková výstava v Hradci Králové

Velká herna pro děti plná výzev aktivit a úkolů, RC auta a vláčky k vyzkoušení. Obří dioramata, největší modely, soutěže a kvízy o lákavé ceny. Hala plná více než 1200 stavebnic, 2000 minifigurek a více než 800 000 dílků.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Hradecký terénní triatlon

Hradecký terénní triatlon je určen pro profesionální závodníky, hobby sportovce i děti.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Ples Hkfree

Srdečně zveme všechny své členy, sympatizanty i jejich kamarády nebo náhodné kolemjdoucí na již osmý reprezentační ples, který se uskuteční v sobotu 25. února 2023 v KD Střelnice v Hradci Králové.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Opatovický kanál – středověké vodní dílo

Bylo vybudováno v letech 1498 až 1521, najdeme u Opatovic nad Labem. Kanál čerpal vodu z Labe a sloužil k napájení rozsáhlé rybniční sítě, kterou založil majitel pardubického panství pan Vilém z Pernštejna.
Opatovice nad Labem, Pardubický kraj

Museum bednářství Jaroslava Tománka

Přijďte se vrátit v čase o ¾ století zpátky do časů, kdy vlaky jezdily na páru, telefony měly dlouhou šňůru, kdy se psalo na psacích strojích a kdy práce byla ještě pořádná dřina.
Praskačka, Královéhradecký kraj

Písník Březhrad – Opatovický rybník u Hradce Králové

Opatovický písník u Hradce Králové, zvaný jako "Opaťák" nebo "Březhrad" nabízí čistou vodu ke koupání.
Opatovice nad Labem, Pardubický kraj

Rodinné centrum Atelier Petrlenka

Nedaleko Hradce Králové, v klidné osadě jménem Žižkovec, najdete Atelier Pertlenka, který kromě jednodenních kurzů, víkendových workshopů, dílen, školení, seminářů a přednášek nabízí možnost ubytování.
Praskačka, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Chalupy U Dančí obory ve Velkých Karlovicích

Prožijte vaši dovolenou v překrásném prostředí valašských chalup ve Velkých Karlovicích v údolí Miloňov, kde budete obklopeni čistou přírodou Chráněné krajinné oblasti Beskydy.
Velké Karlovice, Zlínský kraj

Penzion Černý kůň v Hradci Králové

Stylový rodinný penzion poskytuje ubytování v klidné části Hradce Králové se snadným a rychlým přístupem do centra města. Poskytuje ubytování v luxusních dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

LaProvence Restaurant & Cafe

Restaurace LaProvence se specializuje na francouzskou a středomořskou kuchyni, ale ochutnáte zde i české speciality. Pokrmy jsou připravovány dle originálních receptur, suroviny tudíž dováží až z krajin původu pokrmů.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Restaurant Grill Duran

Restaurant Grill Duran v Hradci Králové se vyznačuje širokou nabídkou vynikajících jídel a vín domácí i zahraniční produkce.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj