Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Ostravští truhlíci 2015
Ostravští truhlíci 2015
Společenské akce

Ostravští truhlíci 2015

Jaro je tady a s ním i nová sezona Ostravských Truhlíků 2015. Po loňském úspěchu pilotního projektu multižánrového centra Cooltour přichází s druhým ročníkem.
Truhlíkáři, kteří se již projektu zúčastnili, budou mít přednostní právo zamluvit si opět svého loňského Truhlíka. Letos bude žardiniér více, k adopci budou nabídnuty všechny truhlíky, které má centrální obvod k dispozici.

Malé změny budou i v rozmístění, odpadne zalévání a odbornější péče o rostlinky, ale kdo si troufne, může zastříhávat, plít a více se starat o rostlinky. Zalévání budou mít plně na starosti technické služby. Truhlíky si, stejně jako loni, budou moci účastníci projektu opět označit cedulkou se jménem svým či své firmy nebo iniciativy, bez užití logotypu a dozdobit neživou výzdobou.

Úroveň a čistota veřejného prostoru, který společně sdílíme, je záležitostí nejen správních institucí, ale především každého z nás. Čím více o něj budeme společně dbát, tím lépe se budeme v našem městě cítit a mít radost, že v něm můžeme trávit svůj čas.

Smlouvu o převzetí Truhlíka můžete od 4. května uzavřít v Cooltouru a od 18. května pak začíná samotná péče o svěřené žardiniéry, která potrvá až do konce října.

Provozovatel

Multižánrové centrum současného umění Cooltour

Výstaviště Černá louka, pavilon C1
702 00 Ostrava
Tel.:
+420 552 303 020
Email:
cooltour@cooltour...
WWW:
www.cooltourova.cz
GPS:
49,834481 18,294278
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Ostrava a okolí
Město:
Ostrava
Tipy na výlet:
Ostrava a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Festival Spectaculo Interesse 2021 v Ostravě

Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, jehož pořadatelem je ostravské Divadlo loutek a který se měl uskutečnit od 3. do 8. října 2021, neproběhne. Čtrnáctý ročník festivalu by se měl uskutečnit od 1. do 6. října 2023.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Vánoce na Slezskoostravském hradě

Pravá vánoční atmosféra na Slezskoostravském hradě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostravské Vánoce 2022

Ostravské Vánoce se letos uskuteční na 5 scénách a přinesou bohatý kulturní i doprovodný program včetně vánočního kluziště a vyhlídkového kola.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostravské Fauna trhy

Chovatelská burza pro širokou veřejnost.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Exit Door – únikové hry v Ostravě

Chcete zažít 60 minut té nejnapínavější zábavy a adrenalinu? Naše únikové hry vám to umožní! Budete ze svým týmem řešit důmyslné hádanky a rébusy, překonávat elektronická zařízení, závodit s časem i svým důvtipem.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Středisko pro rozvoj umění Viridian v Ostravě

Pořádání výtvarných kurzů pro dospělé zaměřené na kresbu, malbu a grafiku. Nabídka kurzů sochařství, štukatérství a modelování.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Artbike – půjčovna stylových kol v Ostravě

Chcete být také jedním z těch stylových týpků a koček, kteří jezdí na doma opravených trendy kolech? Nebo patříte k vášnivým cyklistům a chtěli byste se podívat na centrum Ostravy ze sedla, i když ne toho koňského? Přijď si půjčit Artbike do Cooltouru!
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pokojový orloj v Ostravském muzeu

Chloubou Ostravského muzea je pokojový orloj od Jana Maška, který byl technikem ve Vítkovických železárnách v Ostravě v letech 1924 -1935. Byl také amatérským astronomem a svůj technický um zdokonaloval i po práci, a tak vznikl nejoriginálnější pokojový orloj.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro Poke bo

Poke bowl je tradiční havajské jídlo a existuje mnoho způsobů, jak ho připravit...
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Heiwa kafé – japonská kavárna

Česko-japonské kulturní centrum provozuje malou Japonskou kavárničku Heiwa kafé, ve které můžete ochutnat speciality přímo z Japonska. Originální čaj, japonská piva, pravé saké, spoustu sladkostí a jiných dobrot. Pochutnat si můžete i na kávě, kterou si dopřávají Japonci.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Dock Ostrava

Dock je především neformální prostor. Přes den spíše kavárna a bistro, a večer bar s posezením nebo na stojáka. Nezřídka u nás pácháme i kultůru.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Imperial Hotel Ostrava

Imperial Hotel Ostrava poskytuje nadstandardní služby od svého otevření v roce 1904. Jeho praktická poloha přímo v centru, bohatá historie a profesionální personál z něj tvoří ideální hotel pro váš pobyt.
Ostrava, Moravskoslezský kraj