Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Ostravský veletrh hraček
ostravský veletrh hracek 2
Akce pro děti

Ostravský veletrh hraček

Ostravský veletrh hraček po roce opět na ostravském výstavišti Černá louka. Co čeká vás a vaše děti poslední říjnové dny? Pozorně čtěte a budete v obraze.

Letošní konec října bude patřit všem nadšeným dětským tvářím a jejich spokojeným rodičům. Na ostravském výstavišti Černá louka proběhne již pátý ročník Ostravského veletrhu hraček, který se bude prolínat s dětským festivalem plným her a zábavy. Přijďte si od 25. do 28. října zaskotačit společně s vašimi dětmi a třeba poměřit své síly v soutěži. Program bude nabitý a rozmanitý, stačí si jen vybrat.

Můžete zavítat do kouzelného světa her, tance, zábavy a soutěží! Těšit se můžete na vystoupení, workshopy, divadlo, čtení a samozřejmě také novinky ze světa hraček. Na programu bude například představení pražského divadla JŮ a HELE, které uvidíte v neděli 26. 10. 2014. Nenechte si ujít ani veselé vystoupení Míši Růžičkové s názvem Zpíváme a tančíme s Míšou.

V neděli si užijte také duhovou krásu bublin v podání bublináře Matěje Kodeše. Nebo se naučte dělat fígle s megabublinou v jeho workshopu po celou dobu veletrhu. To ale rozhodně není vše. Pro návštěvníky bude přichystán také Velký taneční den naplněný tanečními workshopy a soutěžemi.

Už podruhé proběhne v hracím koutku úspěšná soutěž pro chytré hlavy s názvem Ostravské deskohraní. Pro rodiče bude zatím k dispozici káva nebo malé občerstvení z cukrárny Ollies. Malí umělci mohou objevit svůj talent například v některém z divadelních workshopů pod vedením zkušených herců.

Za pozornost bude stát také EKOkoutek společnosti OZO, pokud rádi malujete, zkuste workshop s výtvarným zaměřením. Aktuální informace naleznete na našich internetových stránkách nebo facebookovém profilu.

Vánoce na Slezskoostravském hradě

Pravá vánoční atmosféra na Slezskoostravském hradě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostravské Vánoce 2022

Ostravské Vánoce se letos uskuteční na 5 scénách a přinesou bohatý kulturní i doprovodný program včetně vánočního kluziště a vyhlídkového kola.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostravské Fauna trhy

Chovatelská burza pro širokou veřejnost.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Festival Spectaculo Interesse 2021 v Ostravě

Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, jehož pořadatelem je ostravské Divadlo loutek a který se měl uskutečnit od 3. do 8. října 2021, neproběhne. Čtrnáctý ročník festivalu by se měl uskutečnit od 1. do 6. října 2023.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Nový kampus v Ostravě na Černé louce

V roce 2022 dojde v Ostravě k velké proměně. Vzniknou zde nové dva kampusy Ostravské univerzity a další stavby. Vznikne zde zázemí pro sport, zdraví a technologie, rovněž i nové parkovací garáže.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Rovninské balvany v Ostravě

Skupina bludných balvanů je charakteristickým vzorkem velkých eratických bloků, transportovaných pevninským ledovcem. Byly objeveny při těžbě písků v Hlučíně-Rovninách a po uzavření a rekultivaci pískovny v první polovině šedesátých let byly balvany převezeny do Ostravy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pohádkový orloj v Ostravě

Orloj tvoří hvězdná obloha s hodinami a troje pohyblivé dveře, za kterými jsou skryty tři dvojice pohádkových postav – Král s Královnou, Anděl a Ďábel a také Kašpárek a Smrtka.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Heiwa kafé – japonská kavárna

Česko-japonské kulturní centrum provozuje malou Japonskou kavárničku Heiwa kafé, ve které můžete ochutnat speciality přímo z Japonska. Originální čaj, japonská piva, pravé saké, spoustu sladkostí a jiných dobrot. Pochutnat si můžete i na kávě, kterou si dopřávají Japonci.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Bistro Poke bo

Poke bowl je tradiční havajské jídlo a existuje mnoho způsobů, jak ho připravit...
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Imperial Hotel Ostrava

Imperial Hotel Ostrava poskytuje nadstandardní služby od svého otevření v roce 1904. Jeho praktická poloha přímo v centru, bohatá historie a profesionální personál z něj tvoří ideální hotel pro váš pobyt.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Dock Ostrava

Dock je především neformální prostor. Přes den spíše kavárna a bistro, a večer bar s posezením nebo na stojáka. Nezřídka u nás pácháme i kultůru.
Ostrava, Moravskoslezský kraj