Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Oslavy Dne železnice v Českých Budějovicích
Historické a vojenské akce

Oslavy Dne železnice v Českých Budějovicích

Letošní ročník Národního dne železnice budou hostit České Budějovice. Tradiční oslava kolejové techniky zavítá dne 22. září do střediska oprav kolejových vozidel v jihočeské metropoli. Těšit se můžete na klasické rozložení do tří světů.
Svět historie přinese výstavu více jak dvou desítek parních a motorových lokomotiv, nebo vyjížďky do okolí města České Budějovice speciálně vypravenými historickými spoji. Jízdenky na ně si můžete zakoupit s dvouměsíčním předstihem nebo přímo v den konání akce v celé síti UNIPOK. Za zmínku stojí také komentovaná prohlídka lokomotiv na točně, nebo unikátní Noční vlaková show.

Na letošní Národní den železnice můžete přijet jedním z protokolárních vlaků, které pojedou z Prahy a Plzně a následně budou vystaveny ve Světě změny, který v letošním roce hostí českobudějovické nádraží. K vidění bude modernizovaná jednotka SC Pendolino a vyjížďky do okolí zajistí moderní jednotka Railjet.

Svět zábavy bude jako každoročně plný atrakcí pro děti, soutěží a chybět nebude nafukovací hrad, Vláček hráček nebo kinovůz, ve kterém budeme po celý den promítat dětské pohádky. K příjemné atmosféře pomohou také doprovodné koncerty a oblíbený moderátor Ondřej Blaho.

Vstup na akci je zdarma, stejně jako na současně probíhající den otevřených dveří v českobudějovické Teplárně a Dopravním podniku České Budějovice.

Provozovatel

Železniční stanice České Budějovice

Nádražní 14
371 69 České Budějovice
Email:
info@cd.cz
WWW:
www.cd.cz
GPS:
48,985210 14,483418
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Přílet anděla do Českých Budějovic

Nenechte si ujít Přílet anděla a Andělskou pochůzku v Českých Budějovicích. Přílet anděla na náměstí Přemysla Otakara II. probíhá již tradičně 5. prosince. Tedy i v letošním roce se anděl chystá slétnout z Černé věže přesně v 17:45 hodin.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Vánoční dílničky v LaDílně

Přijďte se předvánočně naladit a vyrobit si originální keramickou vánoční dekoraci. V prodloužené otvírací době budeme zdobit keramické výrobky s vánoční tematikou za pomoci nejrůznějších snadných, avšak efektních technik.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Tradiční řemesla a vánoční zvyky v jihočeské metropoli na náměstí Přemysla Otakara II. Vánoční trhy v Českých Budějovicích začínají 18. listopadu a potrvají až do konce roku 2022.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Podzimní švestkové trhy v Českých Budějovicích

Podzimní švestkové trhy na českobudějovickém náměstí se opět uskuteční za účelem oslavy plodů. V roce2023 se konají ve dnech 12. – 14. října.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Půjčovna lodí a raftů Cvakni se! na Vltavě, Lužnici a Otavě

Proč půjčovna lodí, raftů a vodáckého vybavení „Cvakni se!“? Protože se držíme starého vodáckého moudra: „Kdo se necvaknul, není vodák!“ Půjčte si proto od nás rafty či lodě za ty nejlepší ceny, staňte se pravým vodákem a pojďte s námi obdivovat překrásnou krajinu jihočeských řek.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Oživené stezky – poznávací hry na trasách naučných stezek v Jihočeském kraji

Výlety po trasách osmi naučných stezek v Jihočeském kraji si můžete zpestřit poznávací hrou, při které budete řešit úkoly spojené s poznáváním přírody, luštit tajenku a s její pomocí pak i číselný kód k odemknutí schránky s návštěvní knížkou a malou pozorností na památku.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Minikurz líčení v Českých Budějovicích

Naučíte se zvládnout skvělý make-up za 15 min. Už nikdy se nespletete při výběru make-upu a oční stíny nevytvoří monokl. Rtěnka zůstane na svém místě po několik hodin.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Oáza smyslů v Orient Spa – Filipínské masáže v Českých Budějovicích

Regenerační a relaxační wellness centrum Orient Spa v Českých Budějovicích je místo, kde můžete zapomenout na okolní svět a všechny starosti nechat za dveřmi. Uvítá vás vůně a hudba Orientu a vkusně upravené historické interiéry s atmosférou dalekých východních zemí.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Apartpenzion České Budějovice

Apartmán penzion České Budějovice, to je dostupné a přitom komfortní ubytování v centru Českých Budějovic.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Masné krámy – známá českobudějovická restaurace

Restaurace navazuje na tradici opřenou o pohostinnost v jižních Čechách, na proslulou kuchyni, která se zakládá na staročeských recepturách, a na světoznámou značku piva Budweiser Budvar.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Clarion Congress Hotel České Budějovice

Clarion Congress Hotel České Budějovice je dominantou města, díky které máte jižní Čechy jako na dlani. Našli jste své zázemí pro služební cesty i rodinnou dovolenou třeba na kolech.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Zmrz.li

Kateřina Davidová a Pavel Tůma se z Prahy přestěhovali do Budějovic. Pověsili ajťáctví na hřebík a začali dělat zmrzku. Ta je většinou smetanová s vaječným krémovým základem, ale dělají také „Philadelphia style“ bez vajec a samozřejmě i sorbety.
České Budějovice, Jihočeský kraj