Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Oslavy 666 let od založení hradu Kost
Historické a vojenské akce

Oslavy 666 let od založení hradu Kost

Velkolepá oslava výročí 666 let od založení hradu Kost proběhne poslední červencový víkend.
V Českém ráji nedaleko města Sobotky a asi osmnáct kilometrů od Jičína najdete mohutný středověký hrad Kost. Oslava výročí založení hradu bude spojená s příjezdem císaře Karla IV. na hrad Kost. Čeká vás bohatý kulturní program.

Za své jméno údajně vděčí tomu, že odolával nepřátelům, kteří si na něm vylámali zuby a tak se o něm říkalo, že je tvrdý jako kost.
 

Z historie hradu Kost


Původ hradu sahá do 13. století, kdy jeho stavbu započal pravděpodobně Beneš z Vartenberka. Později hrad vystřídal několik majitelů, například Jana Biberšteina, jenž nechal přistavět renesanční křídlo s velkou kuchyní, Kryštofa Popela z Lobkovic, díky němuž byl přistavěn pivovar a hospodářské budovy, Albrechta z Valdštejna, který s ním měl velké plány, ale zhatila je jeho smrt a v době vlastnictví rodem Černínů byla tehdy zchátralá Kost používána jako sýpka. V roce 1879 byl hrad zděděn Flaminien Cavaliere dal Borgo, po té se výhradním vlastníkem stala jeho vnučka, Anna Maria dal Borgo. V jejím vlastnictví byl až do roku 1948, kdy byl zabrán. V roce 1992 byl hrad Kost navrácen a převzal jej syn Anny, Giovanni Kinský dal Borgo.

Provozovatel

Hrad Kost

Podkost 1
507 43 Sobotka
Tel.:
+420 721 756 041
Email:
kost@kinsky-dal-b...
WWW:
www.kost-hrad.cz
GPS:
50,450839 15,182587
 
Region:
Královéhradecký kraj
Oblast:
Český ráj
Město:
Sobotka
Tipy na výlet:
Sobotka a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Vánoční prohlídky na hradě Kost

Obohaťte si vánoční čas výletem na hrad Kost a nechte se unést jedinečnou atmosférou vánočně nazdobeného hradu.
Libošovice, Královéhradecký kraj

Vánoce na hradě a zámku Staré Hrady

Ochutnejte atmosféru vánoční pohádkové prohlídky. Zvýhodněným okruhem pohádkovým hradem a vánoční pohádkou vás provede opravdová čarodějnice, princezna, čertice nebo hradní čaroděj.
Staré Hrady, Královéhradecký kraj

Čertovské řádění našich i krampus čertů v Dětenicích

Zábavný večer s čerty a krampusáky je na prosinec připravený v dětenické středověké krčmě.
Dětenice, Královéhradecký kraj

Čertovské řádění našich i krampus čertů v Dětenicích

Zábavný večer s čerty a krampusáky je na prosinec připravený v dětenické středověké krčmě.
Dětenice, Královéhradecký kraj

Sportovní areál Sobotka

Nově zrekonstruovaný areál vytváří kvalitní podmínky pro sportování ve městě. Součástí jsou fotbalové hřiště, atletická dráha, hřiště na míčové sporty. V budoucnu budou opraveny antukové kurty a bude vybudováno hřiště pro plážový volejbal a venkovní posilovna.
Sobotka, Královéhradecký kraj

Sobotecké Almárium

Přeneste se do školní třídy ze začátku 20. století, prohlédněte si ukázky ručních prací z okolí Sobotky či soubory loutek, patřící do nehmotného kulturního dědictví UNESCO.
Sobotka, Královéhradecký kraj

Šolcův statek v Sobotce – galerie Karla Samšiňáka a lapidárium

Šolcův statek je půvabný roubený dům z roku 1811. Nachází se v proluce nenápadné uličky poblíž soboteckého náměstí. Roku 1838 se v něm narodil český básník Václav Šolc a v roce 1974 zde Karel Samšiňák založil galerii výtvarného umění. Ta každoročně nabízí nejméně čtyři výstavy.
Sobotka, Královéhradecký kraj

Horolezecké centrum Sobotka

Lezecká stěna je určena výhradně pro nácvik lezení a boulderingu. Najdete tu nejdelší stropní spáru v ČR! Opláštění stěny je vyrobeno z nejmodernějších typů laminátů a překližek s povrchem z epoxidové pryskyřice se vsypem křemičitého písku.
Sobotka, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp s koupalištěm v Sobotce

Příjemný kemp s koupalištěm najdete zhruba 1,5 km od centra Sobotky na krásném slunném prostranství obklopeném přírodou s výhledem na zámek Humprecht.
Sobotka, Královéhradecký kraj

Kemp Zelené údolí s bazény

Kemp Zelené údolí s dvěma bazény (pro plavce, pro děti) leží v obci Mladějov v Čechách, 5 km od města Sobotka, s výhledem na Trosky, v srdci Českého ráje, v údolí, které obklopují lesy.
Mladějov, Královéhradecký kraj

Ubytování na hradě Kost – nejzachovalejším gotickém hradu v Česku

Hrad Kost nabízí kromě prohlídek hradních prostor a organizace svatebního dne pronájem kompletně zařízeného apartmánu v obytné části turnovské brány. Hrad Kost, který se nachází v Českém ráji, obklopují romantická údolí s mnoha turistickými trasami a cyklistickými stezkami.
Mladějov, Královéhradecký kraj

Rekreační areál a kemp Ostružno

Chcete si vyzkoušet ubytování v treehousu nebo glamping? Rekreační areál a kemp Ostružno je tak pro vás ideální lokalitou.
Jičín, Královéhradecký kraj