Úvod > Kalendář akcí > Oslavy 40. výročí zahájení provozu pražského metra
Oslavy 40. výročí zahájení provozu pražského metra
"> ">
5.5.
9.5.
+ Přidat foto

Oslavy 40. výročí zahájení provozu pražského metra

Kdy 5. květen 2014 - 9. květen 2014 Společenské akce
Oslavy 40. výročí zahájení provozu pražského metra proběhnou ve dnech 5. až 9. května. Stanou se nejvýznamnější událostí Dopravního podniku hlavního města Prahy v letošním roce.

Těchto několik dnů bude příležitostí připomenout si, že po čtyři desetiletí metro slouží Pražanům, že svým růstem vždy ovlivňovalo systém dopravy na povrchu, že zasáhlo do života tisíců zaměstnanců Dopravního podniku a ovlivnilo samotný vývoj podniku. Během těchto významných „kulatých narozenin“ připravil Dopravní podnik řadu doprovodných akcí a překvapení, které budou oslavy provázet.  

Oslavy začnou 5. května, a to zahájením výstavy ve stanici metra Florenc a v dalších dnech pokračovat oblíbenou akcí Hudba v metru, kdy se díky spolupráci s konzervatoří Jaroslava Ježka představí na tři desítky kapel.

Všechny nadšence techniky zajisté potěší také Den otevřených dveří, při kterém si budou moci projít zázemí depa Kačerov. V den státního svátku v 9 hodin a 19 minut vyjede ze stanice Kačerov souprava metra Ečs a sveze vás úsekem I.C do stanice Sokolovská (dnešní Florenc). Přesně takto proběhla před 40 lety zahajovací jízda přažského metra. V 9.53 hodin vjedou společně do stanice Kačerov historická souprava Ečs a pětivozová souprava 81-71, která v roce 1980 zahájila provoz úseku II.C Kačerov – Kosmonautů (dnešní Háje). Společné setkání těchto souprav proběhne také v 16.34 hodin ve stanici Hlavní nádraží. Cestující se mohou těšit na původní hlášení tzv. “na pusu”, či na strojvedoucí v dobových uniformách. Svézt se historickými soupravami bude možné až do 17 hodin.

Dopravní podnik se také chystá v souvislosti se 40. výročím metra zahájit distribuci dvoudílné Encyklopedie MHD v Praze. Bude mít podobu dvou šanonů – první díl bude patřit obecné historii a druhý katalogu vozidel MHD. K letošnímu výročí by měly světlo světa spatřit kapitoly věnované historii pražského metra a jeho vozového parku.

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 5. 2014