!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Dotek měsíční horniny - oslavte 50 let od nejúžasnější události v dějinách lidstva
Dotek měsíční horniny - oslavte 50 let od nejúžasnější události v dějinách lidstva
">
4.7.
31.10.
+ Přidat foto

Dotek měsíční horniny - oslavte 50 let od nejúžasnější události v dějinách lidstva

Kdy 4. červenec 2019 - 31. říjen 2019 Výstavy
V sobotu 20. července uplyne přesně 50 let od přistání člověka na Měsíci, o den později tomu bude půl století, co se ho dotkla lidská noha. Oslavte toto výročí stylově a vyjděte si společně s dětmi do pražského planetária a Štefánikovy hvězdárny. Čekají vás tematické výstavy plné světových unikátů.
Kosmická loď Apollo 11 odstartovala ze Země 16. července 1969. Po třech dnech letu zakotvila na oběžné dráze Měsíce a 20. července sestoupili Buzz Aldrin a Niel Armstrong v lunárním modulu na povrch Měsíce. Návštěvníci pražského planetária si budou moci tuto část historie připomenout v rámci výstavy 50 let na Měsíci. Její součástí je i lunární modul Eagle, který bude návštěvníkům otevřen i zevnitř. Na vlastní kůži tak bude možné vyzkoušet si podmínky, v nichž lidé cestovali na Měsíc. Exponát vystavený v planetáriu je reálným modelem lunárního modulu Eagle v měřítku 1:1.

Dotek měsíční horniny
Štefánikova hvězdárna na Petříně, to je na světě jediné místo, kde se mohou návštěvníci dotknout Měsíce. Ve čtvrtek 4. července se tu otevírají dveře výstavy s názvem 50 let na Měsíci, jejíž součástí jsou měsíční horniny. Ty nebudou vystaveny za žádným sklem, naopak, lidé se jich budou moci dotýkat. Žádný návštěvník petřínské výstavy se tak Měsíci neocitne blíže.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 7. 2019