Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Oslava 50.000 návštěvníků muzea voskových figurín Grévin
Vstup do muzea voskových figurín Grévin
Výstavy

Oslava 50.000 návštěvníků muzea voskových figurín Grévin

Pražská pobočka slavného francouzského muzea osobností oslaví pět měsíců své existence hned několika speciálními akcemi: exkluzivní slevou vstupenek, přivítáním padesátitisícího návštěvníka a uvedením figurín dvou českých osobností, které se nesmazatelně zapsaly mezi nejúspěšnější světové sportovce.

Muzeum Grévin tento víkend oslaví příchod padesátitisícího návštěvníka a představí dvě nové hvězdy – legendy českého sportu.

Pražská pobočka slavného francouzského muzea osobností oslaví pět měsíců své existence hned několika speciálními akcemi: exkluzivní slevou vstupenek, přivítáním padesátitisícího návštěvníka a uvedením figurín dvou českých osobností, které se nesmazatelně zapsaly mezi nejúspěšnější světové sportovce.

Tradice legendárního muzea Grévin začíná otevřením pařížské expozice v roce 1882. Ta ohromovala návštěvníky nejen dokonalými voskovými figurínami slavných osobností, ale také jedinečnými dekoracemi, unikátním zrcadlovým sálem nebo divadlem Grévin, které je uvedeno i na seznamu historických památek.

Nápad na mezinárodní působnost značky Grévin byl zrealizován vytvořením muzea v Montrealu, jež bylo otevřeno 13. dubna 2013. Na vzniku prostor se podíleli špičkoví odborníci a celá koncepce v sobě zahrnuje interaktivní instalace dovolující návštěvníkům prožít návštěvu muzea Grévin všemi smysly.

Jako třetí a zatím poslední byly v dubnu letošního roku otevřeny tři patra pražské expozice v Celetné ulici, kde se návštěvník setká s významnými postavami české i světové kulturní nebo sportovní historie a ocení dokonalou scénografii několika „světů“, jako je například staropražská kavárna, kde se za stoly potkávají třeba Karel Čapek s Bohumilem Hrabalem. Díky wifi konzoli je také možné utkat se ve virtuálním zápase s významným sportovcem nebo si vytvořit 3D voskovou figurínu podle vlastního návrhu.

V rámci oslav příchodu padesátitisícího návštěvníka je na tento víkend je připravena speciální akce 1+1, tedy k jedné zakoupené vstupence přibude druhá zdarma. Akce trvá od pátku 26. 9. do neděle 28. 9. 2014. Návštěvník s číslem vstupenky 50 000 potom obdrží láhev šampaňského.

Muzeum Grévin neustále obohacuje svou společnost celebrit o nová jména, a tak tomu bude i tento víkend. Veřejnosti budou představena dvě velká jména, která trvale povýšila některá odvětví českého sportu mezi světovou elitu. Nejde tedy o osobnosti známé jenom u nás „doma“, ale o legendy, jež dobře zná celý svět a dokázaly sklízet úspěchy na nejprestižnějších sportovních podnicích.

Oba sportovci zaujmou své místo ve sportovním sále ve třetím patře, kde stanou po boku Emila Zátopka, Ivana Lendla, Romana Šebrleho, Petra Čecha, Dominika Haška a dalších. K vidění budou od 27.9.2014 od 10 hodin.

Touto akcí zdaleka nekončí snaha značky Grévin překvapovat své návštěvníky, protože mnozí z nich se sem rádi vracejí a touží vidět i něco nového a výjimečného. I nadále bude Celetná ulice místem, kde se budou scházet další a další umělci, sportovci, politici i jiní významní lidé, aby se tu mohli setkávat s námi, smrtelníky, v neopakovatelné atmosféře.

Mythos?

Museum Montanelli představuje poprvé výhradně díla z vlastní sbírky a to jak současné, tak klasické umění a umělce, jejichž díla jsou inspirována nejrůznějšími mýty. Jejich obrazy, objekty a artefakty mají tak v expozici připomenout, jak důležitou roli v našem životě mýty a víra.
Praha 1, Praha

Josef Sudek & spol.

Dílo Josefa Sudka (1896–1976) by nejspíš nedosáhlo takového rozsahu a hloubky, kdyby fotograf nebyl celý život obklopen velice pestrou společností. Nejednalo se jen o fotografy, ale o přátele nejrůznějších profesí a osudů. A právě je připomíná další výstava v Galerii Josefa Sudka.
Praha 1, Praha

Kouzlo objevování – Od hieroglyfů k Tutanchamonovi – výstava egyptologie v Karolinu

Egyptologové pořádají v pražském Karolinu výstavu Kouzlo objevování: Od hieroglyfů k Tutanchamonovi. Výstava připomíná 100 let od objevu Tutanchamonovy hrobky a 200 let rozluštění hieroglyfů Champollionem. Výstava bude otevřena od 11. listopadu do 31. prosince 2022.
Praha 1, Praha

Betlémy 2022 – chrám Matky Boží před Týnem (Týnský chrám)

Nakolik je Týnský chrám pokladnicí uměleckých děl, vystavený betlém představuje pověstnou výjimku. Neznáme ani autora, ani přesnou dobu vzniku. Výjev je tvořen seskupením dřevěných figurek, vzniklých v různých dobách, na stupňovitém pozadí stylizovaného města zakončeného hradbami s cimbuřím.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Galerie digitálního a audiovizuálního umění Lumia exhibition

Vydejte se s námi labyrintem světelných instalací a buďte součásti moderního audiovizuálního umění.
Praha 1, Praha

Galerie ocelových figurín

Galerie ocelových figurín je výstava ručně vyráběných, recyklovaných exponátů, které jsou inspirovány hrdiny z pohádek a sci-fi filmů, stejně jako celebritami, zvířaty a automobily. Nově výstavu můžete najít na adrese Celetná 15, kousek od Staroměstského náměstí.
Praha 1, Praha

Evropská cesta historickými divadly

Císařská cesta spojuje historická divadla přístupná veřejnosti, která představují to nejcennější, co se nám v oblasti historické divadelní architektury zachovalo.
Praha 1, Praha

Divadlo v Celetné

Divadlo v Celetné se nachází v srdci historické Prahy – mezi Prašnou bránou a Staroměstským náměstím – v Manhardtském domu.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar U Supa na Starém městě pražském

Pivovar u Supa je nejstarším pivovarem s hostincem v Praze. Jeho kořeny sahají až do 15. století. Najdete jej v nejstarší a nejrušnější ulici Starého města zhruba uprostřed Královské cesty, kde sídlí Univerzita Karlova.
Praha 1, Praha

Restaurace Pasta Fresca

Italská restaurace v centru Prahy nabízí sezónní a regionální pokrmy, které z čerstvých italských surovin připravuje šéfkuchař Tomáš Mykytyn. K výtečnému jídlu si můžete vychutnat některé z unikátní sbírky jakostních italských vín.
Praha 1, Praha

Indická restaurace Indian Jewel

Indian Jewel je indická restaurace v samém srdci Prahy, na Starém Městě. Snaží se nabízet ty nejlepší kulinářské zážitky, jaké může poskytnout indická kuchyně.
Praha 1, Praha

Kubistická kavárna Grand Café Orient – jediná kubistická kavárna na světě

Kubismus v architektuře a užitém umění je ryze český fenomén. K jeho nejslavnějším a nejdůležitějším představitelům patří Dům U Černé Matky Boží. Jeho výjimečnost nespočívá pouze v jeho fasádě, ale i v kubistickém půdorysu a hlavně v průniku kubismu i do interiéru domu.
Praha 1, Praha