Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Orvieto Run Po stopách kněze Petra z Prahy do Orvieta – Corpus Domini 2014
Sportovní akce

Orvieto Run Po stopách kněze Petra z Prahy do Orvieta – Corpus Domini 2014

Běžecká štafeta Orvieto Run připomíná cestu kněze Petra z Prahy do Říma, kterou uskutečnil v roce 1263. Tato cesta dala vzniknout oslavám svátku Corpus Domini, Slavnost Těla a Krve Páně.

Letošní ročník Orvieto Run připomíná 750. výročí od ustanovení právě tohoto svátku, který si připomenou jak čeští, tak italští běžci v cíli běhu v italském městečku Orvieto 21.6. 2014, kdy slavnostně předají poselství do rukou starosty města. Akce je velkou propagací duchovní evropské sounáležitosti i amatérského běhání mládeže, a je i velkou událostí pro všechna místa, kudy se probíhá.

V roce 2014 je plánována trasa štafety s prologem v Praze v pátek 6.6., kdy šest tanečníků a šest mezinárodních dvojic běžců na Pražském hradě slavnostně zahájí štafetový běh. Slavnostní zahájení se odehraje před arcibiskupským palácem na Hradčanském náměstí 6.6. 2014 ve 21.15, kde bude zároveň základna celé slavnosti.

Svým 45ti minutovým číslem běžci a umělci budou postupně pomocí loučí rozsvěcovat šest misek rozmístěných na Třetím nádvoří Pražského hradu. Po zapálení poslední z nich bude štafeta připravena ke své pouti po stopách kněze Petra z Prahy do Orvieta, kam přenese symbolický oheň. Pro světelné efekty je páteční akce koncipována jako pozdně večerní, proto je začátek akce ve 21.15 hodin a předpokládaný konec do 22.00 hodin. 

Start prvé etapy bude ze Staroměstského náměstí v Praze v neděli 8.6. Dalšími etapovými městy budou Sedlčany, Veselí nad Lužnicí, Kaplice, Lambach, Salzburg, Hall in Tirol, Trento, Ferrari, Porve Santo Stefano, Rieti, Roma, Bolsena, Orvieto. Celkem je plánováno 14 etap s doběhem v sobotu 21.6. do Orvieta. Celková délka trasy je 1600 km. Po českém území se štafeta poběží a po rakouském a italském území bude kombinován běh s jízdou na kole. Cílem je po trase oslovit jak širokou veřejnost, tak představitele obcí a církve.

Delegace bude v Praze od 5. do 8. června.                                          

Sobota 7. června       

  • 11.00 účast na Běhu za uměním, Miroton, start a cíl před Galerií Miro na Strahovském nádvoří 1
  • 14.00 veřejný běh k svátku Corpus Domini se startem a cílem u kostela sv. Antonína (cca 2 km) s knězem Pavlem, který běží v kněžském rouchu

Neděle 8. června                                  

  • 8.00 – 8.05 slavnostní start I. etapy od Staroměstské radnice                                                                                                               

Provozovatel

Vladimír Drábek

Staroměstské náměstí
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 602 646 665
Email:
drabekvladimir00@...
GPS:
50,087705 14,421175
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 26. listopadu 2022 a končí 6. ledna 2023, tedy na Tři krále.
Praha 1, Praha

Národní galerie zdarma pro děti a studenty

Národní galerie v Praze nabízí neomezený přístup do stálých expozic pro děti, mládež do 18 let a studenty do 26 let.
Praha, Praha

Cancioneta Praga & L. Jindřich – dirigent

Vánoční koledy a písně v originálních jazycích v podání světoznámého sboru.
Praha 1, Praha

Cancioneta Praga & L. Jindřich – dirigent

Vánoční koledy a písně v originálních jazycích v podání světoznámého sboru.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Královská cesta – nejkrásnější prohlídková trasa v Praze

Královská cesta je název historické trasy centrem českého hlavního města Prahy, kudy procházely korunovační průvody českých králů, přijímajících poctu od občanů města. Cesta spojovala dvě důležitá královská sídla – Pražský hrad a Královský dvůr na Starém Městě pražském.
Praha 1, Praha

Pivní lázně Bernard Praha

Léčivá a relaxační koupel pro 2 osoby v lázni s pivními extrakty spojená s neomezenou konzumací piva a nasledným odpočinkem na vyhřívaném lůžku.
Praha 1, Praha

Hledání Svatého grálu

Svatý Grál je jednou z nejhledanějších látek v historii lidstva posledních 2000 let.
Praha 1, Praha

Centrum únikových her Escape Rooms Prague ( Černá růže )

Escape Rooms Prague je nově otevřené centrum únikových her, kde při zdolávání jednoduchých logických úkolů v překvapivých situacích a v netradičním prostředí zažijete dobrodružství, zábavu a hlavně poznáte sami sebe.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Red Salon

Do kadeřnického salónu na dobrou kávu? Pražský Red Salon má dvě patra a právě v tom horním se nachází útulná kavárna, která pokračuje přes bar do miniaturní knihovny.
Praha 1, Praha

Restaurant Café NG Kinský

Čisté a moderní prostory restaurace Café NG Kinský naleznete v centru Prahy na Staroměstském náměstí v budově Národní galerie.
Praha, Praha

Restaurace Mincovna

Restaurace Mincovna má prestižní adresu: Staroměstské náměstí. To je garancí multikulturního prostředí. Restauraci totiž vyhledávají jak turisté a návštěvníci Prahy, tak místní – našinci. Interiér a název restaurace odkazuje na pražskou mincovnu, která se v objektu před dvěma stoletími nacházela.
Praha 1, Praha

Restaurant – Cafe U Týna

Tradiční rodinná restaurace Restaurant – Cafe U Týna se nachází v klidné části Staroměstského náměstí. Posezení v samém srdci dějin společně s naší výbornou kuchyní a opravdovým, tradičně vařeným, českým pivem z Rakovníka podtrhne zážitek z návštěvy Prahy.
Praha 1, Praha