Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Ptáci v zimě nespí – ornitologická vycházka v Tachově
Společenské akce

Ptáci v zimě nespí – ornitologická vycházka v Tachově

Ptáci v zimě nespí! To je nejen pravda, ale také slogan, kterým Muzeum Cheb zve na tradiční zimní akci. O tom, že ptáci v zimě nespí, se budete moct přesvědčit na vycházkách s ornitology. V Tachově se procházka koná v úterý 31. prosince.
Vycházka městem Tachovem spojená s pozorováním zimujících ptáků a pátráním po vzácnějších návštěvnících. Za příznivého počasí bude proveden odchyt ptáků do sítí a jejich následná prezentace. Pro návštěvníky bude připraveno malé občerstvení v klášterní zahradě a naučné hry pro děti. Hlavním cílem je setkání milovníků přírody před koncem roku a zhodnocení ornitologických úspěchů za uplynulý rok.

Místo: Sraz v 10:00 v zahradě Muzea Českého lesa v Tachově (třída Míru 447)
Trasa a terén: příměstskými parky v Tachově, nenáročný terén (délka cca 2 hodiny)
Průvodce: RNDr. Pavel Řepa (Muzeum Českého lesa) a RNDr. Milena Prokopová, Ph. D. (AOPK ČR, RP Správa CHKO Český les)
Kontakt: P. Řepa, tel.: 604 194 010
Poznámka: Teplé oblečení, dalekohled výhodou

Provozovatel

Muzeum Cheb

Třída Míru 447
350 11 Tachov
Tel.:
+420 604 194 010
Email:
sekretariat@muzeu...
WWW:
muzeumcheb.cz
GPS:
49,794472 12,636358
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Český les – Chodsko
Město:
Tachov
Tipy na výlet:
Tachov a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Čertovský víkend na Ranči v údolí

Zdají se vám děti podezřele hodné? Zaslechnete občas chřestění řetězu? Máte pocit, že cítíte síru? Je to tak, čerti už pomalu začínají vylézat. Mikuláš kontroluje Knihu hodných děti a andělé chystají čokoládu.
Černošín, Plzeňský kraj

Předvánoční víkend na Ranči v údolí

Pro všechny vánoční nedočkavce se koná na Ranči v údolí vánoční generálka. Bude stromeček, cukroví, koledy a vánoční bojovka. A také samozřejmě koně, vyjížďky, téninky, čištění.
Černošín, Plzeňský kraj

Vánoční trhy a Grinch tour 2022 Mariánské Lázně

Prvním rokem se na městské tržnici v Mariánských Lázních uskuteční dne 09. 12. Vánoční trhy spojené s Grinch Tour 2022.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Obrazy Karla Polomise

Olejomalby a akvarely v mariánskolázeňském muzeu.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Muzeum Českého lesa v Tachově

Muzeum se nachází v areálu bývalého františkánského kláštera, stranou od centra města. Bývalému klášternímu refektáři je také věnována nejpůsobivější část expozice. Zaujmou ale i historické a národopisné expozice a Příroda Českého lesa s Interaktivní zelenou stezkou.
Tachov, Plzeňský kraj

Tachov – brána Českého lesa

Branou Českého lesa je označováno město Tachov v Plzeňském kraji nedaleko hranic s Německem, které dodnes obklopují hradby ze 14. století. Tachovské památky lákají na prohlídku jak v letní turistické sezóně, tak v průběhu celého roku.
Tachov, Plzeňský kraj

Městské opevnění v Tachově – jeden z nejzachovalejších hradebních systémů v ČR

K významným památkám města Tachova patří městské hradby a věže. Tachovský městský hradební systém patří k nejzachovalejším hradebním systémům v rámci České republiky.
Tachov, Plzeňský kraj

Husmannův mlýn s obnoveným mlýnským kolem

Barokní mlýn byl založený majitelem Tachova Janem Filipem Husmannem z Namédy. Rekonstruovaný objekt je dnes využíván městským kulturním střediskem a v objektu je umístěno také zázemí a zkušebny Tachovského dětského sboru.
Tachov, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurant a pizzerie Baileys v Tachově

Restaurace a pizzeria Baileys byla otevřena v roce 1998. Do roku 2006 byl objekt dvakrát dostavován a rozšířen o dvě části: stylovou stodolu a část pro hosty upřednostňující moderní vzhled interiéru.
Tachov, Plzeňský kraj

Chalupa Nora

Přijeďte zažít pobyt v Českém lese s ubytováním v pěkné chalupě nedaleko Tachova. Těšit se můžete na vycházky a vyjížďky do přírody, koupání, houbaření nebo posezení u grilu či u táboráku. Vhodné pro rodinnou dovolenou.
Tachov, Plzeňský kraj

Camp Karolina u Tachova

Camp Karolina je moderní, menší rodinný kemp evropské úrovně v krásném, tichém, přírodním prostředí. Poskytuje ubytování ve vybavených chatách, mobilních domech, v apartmánech a na místech pro stany, či karavany s elektrickými přípojkami.
Brod nad Tichou, Plzeňský kraj

Penzion Lido – Rodinné ubytování u koupaliště v Mariánských lázních

Příjemné místo, kde strávit letní čas, nabízí Penzion Lido. V okolí penzionu naleznete krásnou přírodu a lázeňské ovzduší. Z areálu je možnost navštívit například koupaliště, které se nachází ve vzdálenosti 300m od penzionu.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj