!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Orbis Pictus Play
Harfie
"> Harfie "> Nadšený návštěvník výstavy
1.6.
23.8.
+ Přidat foto
Společenské akce

Orbis Pictus Play

Kdy 1. červen 2020 8:3023. srpen 2020 17:00
Unikátní projekt Orbis Pictus Play potěší malé i velké návštěvníky Městské galerie Vysoké Mýto. Výstava, kterou ve světě zhlédlo kolem tří milionů lidí, zakotví přes celé léto ve Vysokém Mýtě. Pobaví i poučí.
Sněhová královna, Fontána libosti, Křeslo mámení, Trifon, Mluvící květina, Kalimba… stejně zajímavé jako názvy jsou i samotné exponáty, které si ve vysokomýtské galerii prohlédnete. Veřejnosti se výstava otevře v pondělí 1. června. Vzhledem k omezeným možnostem shromažďování se sice neuskuteční vernisáž, za to ji celý první den zpřístupníme zdarma jako dárek dětem k jejich mezinárodnímu svátku. S uměleckými díly, jež můžete sami uvést do chodu, si pohrajete až do 23. srpna.

Autorem koncepce je výtvarník Petr Nikl, známý rovněž jako hudebník, scénograf, herec a performer. Kromě něj budou na výstavě zastoupeni současní umělci Milan Cais, Michael Delia, Mája Dvořáková, Pavel Havrda, Martin Janíček, Ondřej Janoušek, Jiří Konvrzek, Petr Korecký, Jaroslav Kořán, Petr Lorenc, Petr Nikl, Ondřej Puchta, Quido Sen a Ondřej Smeykal.

Orbis Pictus Play je hravá výstava, jejíž autoři se inspirovali odkazem Jana Amose Komenského. Pedagog, od jehož úmrtí letos uplyne 350 let, je známý po celém světě svými nadčasovými myšlenkami. „Komenský věděl, že nejpřirozenějším způsobem poznávání světa je hra. Proto je expozice koncipována jako svobodné herní pole, které sami návštěvníci svou aktivitou a spoluvytvářením oživují. Teprve jejich představivost a vzájemná spolupráce se stává hlavním obsahem výstavy," říká Petr Nikl. Ten se na projektu podílel společně s jeho autory Jiřím a Radanou Waldovými, s nimiž se potkal na světové výstavě EXPO 2005 v japonském Aichi. Spolu pak začali vytvářet projekt, který svým pojetím přesahuje hranice, odbourává bariéry, rozehrává smysly všech, kdo se s ním na jeho cestě světem setkali. Výstava dokazuje, že fenomén hry dokáže fungovat jako univerzální komunikační prostředek.

Interaktivní expozice, která rozvíjí poselství Komenského a všech, kdo věří v sílu kreativní touhy po poznání, je v létě ideálním turistickým cílem pro rodiny s dětmi.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 22. 5. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a mlýn Jangelec ve Vysokém Mýtě

Penzion a mlýn Jangelec ve Vysokém Mýtě

Vysoké Mýto, Východní Čechy
Papu kafé

Papu kafé

Choceň, Východní Čechy
Cukrárna V uličce v Chocni

Cukrárna V uličce v Chocni

Choceň, Východní Čechy