Úvod > Kalendář akcí > Operní týden Kutná Hora 2019

Operní týden Kutná Hora 2019

Kdy 15. červen 2019 - 23. červen 2019 Hudební a divadelní akce
V roce 2019 čeká festival 23. ročník. Operní týden se stal jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí pořádaných v městě Kutná Hora. Festival svým dopadem překračuje nejen rámec kraje, ale má celorepublikový dopad s přesahem do zahraničí.

Tiché zdivo starobylých památek v červnu opět ožije hudbou, zpěvem a veršem.

V průběhu uplynulých ročníků jsme přizvali ke spolupráci celou řadu mimořádných uměleckých osobností, za všechny jmenujme Evu Urbanovou, Evu Randovou, Marii Haan, Leo Mariana Vodičku, Pavla Šporcla, Jiřího Stivína, Lubomíra Brabce, Petra Štěpánka, Ladislava Chudíka, Petra Kostku, Elišku Balzarovou a mnoho dalších.  

Programy jednotlivých večerů jsou situovány do unikátních prostor historických památek města Kutné Hory.

Snahou pořadatelů je po dobu konání festivalu nabídnout veřejnosti přitažlivé programy se zajímavými interprety a přispět tak k atraktivnosti této lokality pro tuzemské i zahraniční milovníky turistiky spojené s kulturou.
 

Program festivalu

Zahajovací večer 15. 6. 2019 ve 20 hodin: "Králové opery – koncert tří tenorů"
rajská zahrada bývalého cisterciáckého kláštera v Kutné Hoře – Sedlci, v areálu společnosti Philip Morris ČR a.s.

V programu nazvaném "Králové opery - koncert tří tenorů" přivítáme tři zahraniční pěvce, Paola Lardizzoniho, Luciana Mastra a Gianluca Zampieriho, Komorní orchestr Národního divadla v Praze a dirigenta Františka Drse. V koncertu zazní světové tenorové "hity"- nejznámější operní árie a italské písně. Všichni tři protagonisté vládnou krásnými hlasovými materiály a zářivými výškami. K strhujícímu zážitku přispěje nemalou měrou i jejich jižanský temperament a nové instrumentace některých skladeb připravených dirigentem Františkem Drsem. Jsme přesvědčeni, že tento večer splní všechna očekávání příznivců belcanta a milovníků děl z pera G. Verdiho, G. Pucciniho, R. Leoncavalla, G. Bizeta a neapolských písní.

Ceny vstupenek: kategorie A – 550,-Kč; kategorie B – 450,-Kč; obě kategorie číslované vstupenky


Druhý večer 19. 6. 2019 ve 20 hodin Chrám sv. Barbory: "Pocta Antonínu Dvořákovi"

Tento večer je věnován dílům skladatele Antonína Dvořáka. Zazní Te Deum pro sóla, smíšený sbor a symfonický orchestr v podání sopranistky Pavly Vykopalové a barytonisty Hongyu Chena z Číny, laureáta Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech z roku 2018, Pražského rozhlasového sboru a Filharmonie Hradec Králové (sólo soprán v jednání). Následovat bude 9. symfonie "Z nového světa".
Díla zazní pod taktovkou dirigenta Františka Drse.

Ceny vstupenek: kategorie A – 500 Kč hlavní chrámová loď číslované vstupenky; kategorie B – 250 Kč (boční loď) nečíslováné.


Závěrečný večer 23. 6. 2019 ve 21 hodin: Giuseppe Verdi Il Trovatore (Trubadúr)
rajská zahrada bývalého cisterciáckého kláštera v Kutné Hoře – Sedlci, v areálu společnosti Philip Morris ČR a.s.

Pro operní večer byla zvolena slavná opera G. Verdiho. Představení se bude konat v provedení operního souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci a jeho hostů, v hudebním nastudování šéfa opery Martina Doubravského. V titulní roli vystoupí italský tenorista Paolo Lardizzone a dále v hlavních rolích Lívia Obručník Vénosová, Kateřina Jalovcová a další.

Ceny vstupenek:
kategorie A – 600,- Kč – číslované vstupenky
kategorie B – 490,-Kč – číslované vstupenky
kategorie C - 290,-Kč – nečíslované vstupenky

Sleva na vstupném pro důchodce a studenty 10 %, nevztahuje se na abonentní vstupenky. Abonentní vstupenka kategorie A – 1500 Kč, kategorie B – 1300 Kč.

Celý popis
Naposledy změněno: 11. 6. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Střední Čechy
Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Střední Čechy
Dětská kavárna Matky sobě v Kutné Hoře

Dětská kavárna Matky sobě v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy