Úvod > Kalendář akcí > Operní týden Kutná Hora 2021
Operní týden Kutná Hora 2021
">
16.6.
20.6.
+ Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Operní týden Kutná Hora 2021

Kdy 16. červen 2021 – 20. červen 2021
V roce 2021 čeká festival další ročník. Operní týden se stal jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí pořádaných v městě Kutná Hora. Festival svým dopadem překračuje nejen rámec kraje, ale má celorepublikový dopad s přesahem do zahraničí.
Zahajovací večer 16. 6. 2021 v 19.30 hodin
Kutná Hora – Refektář jezuitské koleje GASK
Melodie letní noci
V programu nazvaném „Melodie letní noci“ vystoupí zástupci nastupující pěvecké generace, laureáti Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech, s níž náš festival dlouhodobě spolupracuje: sopranistka Doubravka Součková, mezzosopranistka  Petra Vondrová, tenorista Juraj Nociar, a pokud vše dobře dopadne, také ukrajinský basbarytonista Andrej Charlamov, který je absolutním vítězem zmíněné soutěže z roku 2019 a držitelem Ceny dirigenta Františka Drse, ke které se váže vystoupení na festivalu Operní týden. Za doprovodu komorního souboru Divertimento zazní světové „operní i operetní hity“, některé v nové instrumentaci připravené dirigentem Františkem Drsem.
Jsme přesvědčeni, že tento večer potěší příznivce zpěvu a milovníky děl W. A. Mozarta, F. von Flotova, A. Dvořáka, G. Verdiho, G. Pucciniho, ale i F.Lehára, E.Kálmána a dalších. Věříme, že právě tento program naladí posluchače do příjemné a pohodové nálady blížícího se léta, inspirované hudbou a zpěvem, jenž nám všem již tak moc chyběl.
 
2. večer 19. 6. 2021 ve 21 hodin
Kutná Hora – nádvoří Vlašského dvora
( v případě nepříznivého počasí koncertní provedení v Městském Tylově divadle )
G. Verdi – Rigoletto
Pro operní večer jsme zvolili slavnou operu G. Verdiho, v provedení operního souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci a jeho hostů v hudebním nastudování dirigenta Martina Doubravského a režii Oldřicha Kříže. V titulní roli vystoupí Andrij Shkurhan, v roli Vévody italský tenorista Paolo Lardizzone a jako Gilda japonská sopranistka Yukiko Kinjo.
Představení bude provedeno v italském originále s českými titulky.
 
Závěrečný večer 20. 6. 2020 ve 20 hodin
Kutná Hora – nádvoří Vlašského dvora
( v případě nepříznivého počasí koncertní provedení v Městském Tylově divadle )
Pocta Enricu Carusovi
Koncert je věnován 100. výročí úmrtí legendárního tenoristy.
Ve scénách z oper Tosca G. Pucciniho a Carmen G. Bizeta uslyšíte za doprovodu Komorního orchestru Národního divadla v Praze sopranistku Petru Šimkovou Alvarez, mezzosopranistku Janu Sýkorovou a tenoristu Paula Lardizzoneho.
Program nastuduje a provede dirigent opery ND v Praze a opery Divadla J. K. Tyla v Plzni Jiří Štrunc.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 24. 5. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Střední Čechy
Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Střední Čechy
Vila U Varhanáře

Vila U Varhanáře

Kutná Hora, Střední Čechy