!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Open air divadlo Mnoho povyku pro nic
Mnoho povyku 1
"> Mnoho povyku 1
29.6.
1.7.
+ Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Open air divadlo Mnoho povyku pro nic

Kdy 29. červen 2021 20:301. červenec 2021 22:30
Slavná komedie o intrikách a pomluvě od Williama Shakespeara v podání herců činohry Divadla F. X. Šaldy.
Rozmarné dílo geniálního básníka jeviště Williama Shakespeara a jeho věčný příběh o lásce, která čelí pomluvám v podání činoherních herců Divadla F. X. Šaldy Liberec pod širým nebem na zámku Svijany.
 
Přijďte v úterý 29. června, ve středu 30. června nebo ve čtvrtek 1. července od 20:30 hodin zhlédnout komedii od Williama Shakespeara - Mnoho povyku pro nic. Dějištěm hry se stane nejen nádvoří zámku, ale i samotný zámek Svijany.
 
Divadelní hra - "Mnoho povyku pro nic"
Tentokrát do sicilské Messiny umístil Shakespeare příběh své komedie z roku 1599. Ale mohl by se odehrát prakticky kdekoliv na světě a v kterékoliv době. Záludnost, všudypřítomné a věčné drobné všiváctví, které pomluvou způsobí veliký rozruch – to je motor komedie. Claudio a Hera se milují a chtějí se brát, jenže na světě jsou lidé, kteří druhým nic nedarují, přestože jim jejich nezdar nic nepřinese. Pomluvou a intrikou svatbu znemožní. Jak milující dopadnou? Jako v komedii. Stejně jako druhý pár Benedik a Beatricie, dva singls, solitéři, kteří svatbu odmítají a štěkají se tak, že jeden bez druhého nemohou vydržet. Ženit se, či neženit? To je, oč v komedii také poběží. A k tomu přidejme snad nejpitomější strážníky světové dramatiky, v jejichž postavách povýšil autor blbost na umění. Sečteme-li to, máme komedii vrcholně vtipnou, zralou a s trochou hořkosti nad nekonečnou lidskou pošetilostí. To všechno jsou ingredience, které vás zaručeně nezklamou a zaručeně pobaví.

Vstupenku je možné zakoupit v předprodeji v prodejní síti Evstupenka.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 1. 6. 2021

Ubytování a restaurace v okolí