Úvod > Kalendář akcí > Opavský vinný trh 2021
Gastronomické akce

Opavský vinný trh 2021

V pátek 8. října se můžete těšit na již tradiční akci Opavský vinný trh. Večer spojený s hudbou umožní návštěvníkům výběr z více než sto padesáti kvalitních vín, kdy budou převažovat přívlastková vína z Moravy.
Akce se uskuteční v OC Breda & Weinstein v podlaží 0 . Večer spojený s ochutnávkou vín a také hudbou představí vinotéky z regionu, restaurace, soukromé subjekty, ale nově i školy a e-shop.

Letošní novinkou je rozšíření sortimentu i o vína zahraniční, šumivá vína a míchané nápoje z vín. Gastronomickou zajímavostí k vínu budou letos mimo jiné i hlemýždí speciality, lokální horká čokoláda nebo espreso z místní pražírny a další pochutiny.

Přestože cena vína na trhu od doby prvního ročníku v roce 2014 výrazně vzrostla, ceny degustačních vzorků se i v letošním ročníku udrží v rozmezí 20 až 40 Kč. Zachována zůstane i cena degustační skleničky, která slouží k rozlévání degustačních vzorků a po vinném trhu se stává praktickým suvenýrem. Částí výtěžku přispějí prodejci na charitativní účely. Přidat se k nim mohou i další návštěvníci a podnikatelské subjekty.
Obchodní dům Breda v Opavě

Obchodní dům Breda v Opavě

Opava, Moravskoslezský kraj
Slezské divadlo Opava

Slezské divadlo Opava

Opava, Moravskoslezský kraj
Dům umění v Opavě

Dům umění v Opavě

Opava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí