!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Ondřej Smeykal a Didgeridoo - zrušeno
Hudební a divadelní akce

Ondřej Smeykal a Didgeridoo - zrušeno

Kdy 3. duben 2021 20:00 - 22:00
Tradiční koncert českého hráče na australský domorodý nástroj didgeridoo.
Koncert musel být již podruhé kvůli koronavirové epidemii  zrušen a nebude se moci konat ani na Velikonoce. Událost,  která spojuje nejen hudbu, ale i výtvarné umění, jarmark a dobročinnost proběhne v náhradním termínu, o kterém vás budeme včas informovat.

Kromě Ondřejova vystoupení na domorodý australský nástroj si užijete i křest jeho nového CD, které si v ceně vstupenky odnesete s sebou domů.

Výjimečné sólové předvedení možností hry na didgeridoo, jeho frekvenční rozsah a zapojení dalších rejstříkových fondů využitelných při hře na současné didgeridoo scéně snad nejosobitěji ztvárňuje český profesionální hráč Ondřej Smeykal.


Především díky umělecké versatilitě byl Ondřej Smeykal označen americkou organizací Didge Project jako jeden z nejlepších neaboriginských hráčů didgeridoo na světě.

Koncert od 20 hod

Didgeridoo je tradiční hudební nástroj australských původních obyvatel, tzv. Aboriginců a patří mezi typické symboly Austrálie. První zmínky o tomto nástroji sahají do doby před 40 000 lety. Australský domorodý nástroj didgeridoo zaznamenal v posledních desetiletí značný rozmach popularity. S ničím nezaměnitelný, podmanivý nástroj často nachází svou hudební příležitost jako exotický doprovodný nástroj v nejrůznějších žánrech a svým silným charismatem si získává srdce posluchačů celého světa. Didgeridoo tak dnes můžeme slyšet v celé plejádě variací, od rytmických nástrojů po symfonický orchestr.

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 3. 2021