Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Písně z jedné i druhé kapsy
Písně z jedné i druhé kapsy
Hudební a divadelní akce

Písně z jedné i druhé kapsy

Skupina Mrakoplaš Light Orchestra připravila na polovinu prosince výjimečný koncert. Bude se konat v Divadle v Dlouhé a spolu s touto formací vystoupí legendární hráč na fokací harmoniku, zpěvák a hudební publicista, Ondřej Konrád a také vynikající jazzový klavírista Milan Potoček.
Během večera zazní nejen písně Mrakoplaše v akustické aranži a nové songy, které ještě posluchači nikdy neslyšeli, ale také výběr z autorské tvorby Ondřeje Konráda, okořeněný písněmi Boba Dylana, Jimiho Hendrixe, Alberta Kinga, Nicka Drakea a dalších velikánů světové hudby. Feat.

Představovat Ondřeje Konráda, českého hudebního publicistu, zpěváka a vynikajícího hráče na foukací harmoniku je nejspíš nošením dříví do lesa… Ne každý ale ví, že se v roce 1978 podílel na debutovém albu skupiny Pražský výběr Žízeň. Že byl v osmdesátých letech členem skupiny Blues Band Luboše Andršta a hrával také s Ivanem Hlasem. V současné době je členem skupiny Blues Session a stálým spolupracovníkem Českého rozhlasu.

Se skupinou Mrakoplaš se na pódiích potkává od roku 2014, kdy si pro benefiční koncert Mrakoplaš připravili několik písní a od té doby repertoár průběžně rozšiřují...

Provozovatel

Divadlo v Dlouhé

Dlouhá 39
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 777 726 006
Email:
info@kasparproduc...
GPS:
50,090799 14,426907
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 190 Kč

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Noc hotelů v Praze a dalších městech ČR 2023

Tak trochu jiná noc. Opusťte stereotyp všedních dnů a pohleďte na své město očima turistů. Užijte si noc i den tam, kde jste doma.
Praha, Praha

Prague Pride 2023

K pražskému létu neodmyslitelně patří festival Prague Pride zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematiku. Je akcí nejen pro LGBT komunitu, ale pro širokou veřejnost.
Praha 1, Praha

Pražská Pallas a Moravská Hellas 1902: Auguste Rodin v Čechách a na Moravě

Výstavní projekt se systematicky věnuje „doprovodnému programu“, který byl Rodinovi připraven. Na základě studia archivních pramenů se její autoři snaží zmapovat očekávání a výsledky, které cesta Augusta Rodina do Prahy a na Moravu přinesla.
Praha, Praha

Expozice Praha hoří v Novomlýnské vodárenské věži

Expozice o pražských požárech v dobách minulých a historii pražských hasičů je umístěna v poprvé veřejnosti zpřístupněné Novomlýnské vodárenské věži.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Divadlo v Dlouhé

Repertoárové divadlo se stálým hereckým souborem vzniklo v roce 1996.
Praha 1, Praha

Ajurvéda – Zen Asian Wellness v Praze

S kým jste si naposledy povídali beze slov? Svěřte své tělo a mysl péči, která vám navrátí rovnováhu. Ulehněte, poslouchejte naše ruce, dýchejte a užívejte. Vše, co přinášíme, je nejpečlivěji vybráno a složeno ze substancí našich světů. Jsme součástí tradice úsměvu, porozumění a úcty.
Praha 1, Praha

Knupp Gallery v Praze

Galerie se zaměřuje výhradně na českou současnou tvorbu. Ve svém portfoliu má několik generací malířů, sochařů a sklářů.
Praha 1, Praha

Po Praze a okolí Prahy na kole sami nebo s průvodcem

Chcete si vyrazit po Praze na kole a stihnout tak poznat více památek a míst za jeden den? Možností je zapůjčit si kolo nebo přímo využít služeb průvodce na kole po Praze, ale i na dalších turistických místech v okolí Prahy. Máme k dispozici 120 kvalitních horských a trekových kol!
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Řeznictví a bistro Naše maso

V řeznictví Naše maso vám nabízí to nejlepší maso, ze kterého vaří v restauracích Ambiente. Vyzrálé hovězí plemene „čestr", šťavnaté maso přeštického vepře a vlastní uzeniny, za jejichž kvalitou si stojí šéfkuchaři restaurací Ambiente.
Praha 1, Praha

Sisters v Dlouhé

Tým bistra Sisters má za cíl přiblížit chlebíčky všem. V nabídce najdete chlebíčky pro vegany, vegetariány, ale i milovníky masa.
Praha, Praha

La Casa Argentina

Restaurace sídlí v Dlouhé ulici v Praze, kde najdete mnoho skvělých restaurací, bister a barů. Díky členitosti prostorů restaurace si každý host může najít místo, které mu vyhovuje nejlépe, s jistotou nadstandardní péče obsluhujícího personálu.
Praha 1, Praha

Restaurace Lokál – česká kuchyně té nejlepší kvality

Stýská se vám po klasických pokrmech české kuchyně, které se v mnoha restauracích již skoro nevyskytují? Už dlouho jste neviděli domácí houskový knedlík, nebo omáčku, která nepřišla do styku s instantním práškem? Pak je Lokál, jehož hlavní filozofií je čerstvost surovin a poctivá práce kuchařů, ta pravá volba pro vás.
Praha 1, Praha