Úvod > Kalendář akcí > Olympijský festival Brno 2021
Olympijský festival Brno 2021
">
23.7.
8.8.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Olympijský festival Brno 2021

  • 23. červenec 2021 – 8. srpen 2021
Olympijské hry v Tokiu budou sice bez zahraničních fanoušků, atmosféru her ale do Prahy a dále i do Brna přenesou Olympijské festivaly. Nejdelší sportovní akce léta bude trvat 17 dní a nabídne přes 30 sportů k vyzkoušení.
Hlavním motivem festivalů je návrat dětí ke sportu, proto se poprvé uskuteční i příměstské tábory. Nebudou chybět paralympijské sporty, speciální den pro seniory nebo nová vzdělávací zóna.

Areál SKP Komety se promění ve velký olympijský prostor, který nabídne přes třicet sportů k vyzkoušení, a to od atletiky přes tenis, šerm, cyklistiku, kanoistiku až po florbal, zábavnou poznávací zónu o olympismu a přímé přenosy z Her v Tokiu. Ambasadorkou festivalu je Lucie Šafářová.

Olympijské festivaly se řídí aktuálním doporučením k organizování akcí. V Praze bude kapacita areálu 2 500 lidí v jednu chvíli během prvního týdne a od 1. srpna se počet zvýší až na 3 000 návštěvníků. Vstupné zůstává stejné jako v předchozích letech, tedy 50 korun. Děti do 12 let, ZTP a senioři nad 65 let mají vstup zdarma. Na webu olympijskyfestival.cz najdou návštěvníci rezervační systém, který bude sloužit nejen k zamluvení sportoviště, ale hlavně ke koupi vstupenek. Do prodeje přímo u vstupu do festivalu bude každý den uvolněno menší množství lístků. Důvodem je právě regulace počtu lidí.

Ve stejném termínu můžete zajít na olympijský festival i v Praze.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 6. 2021