U příležitosti Mezinárodního dne průvodců vás město Olomouc zve na velmi zajímavou procházku městem s vyprávěním o olomouckých domovních znameních. Dozvíte se spoustu historek z dávných dob a poznáte, že i příběhy, které se nestaly mají své kouzlo.
Kdo bydlel v domě U Zlaté štiky? Co se prodávalo v domě U Černého psa či U Zlatého jelena? Proč z domu na Dolním náměstí vyskakuje černý kůň? A jaká jsou další domovní znamení v centru města? To a mnohem víc se dozvíte v rámci komentované prohlídky Po domovních znameních, kterou Informační centrum Olomouc připravilo u příležitosti Mezinárodního dne průvodců.
Prohlídky se konají v 10:00 a 14:00 hodin a trvají 60 min. Sraz je v Informačním centru Olomouc, vstupné na prohlídku stojí 50 Kč, děti do 12 let mají procházku zdarma.
Certifikace a další informace