ÚvodKalendář akcíSpolečenské akceBohemia Rally Mladá Boleslav 2023
Společenské akce

Bohemia Rally Mladá Boleslav 2023

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Liberecký kraj nebo navštivte Společenské akce v celé ČR.
V roce 2023 se koná jubilejní 50. ročník Bohemia Rally Mladá Boleslav! Pořadatelé chystají pro posádky i fanoušky bohatý sportovní a doprovodný program. Velkým lákadlem bude například start Citroenu C3 WRC a také možnost svezení na místě spolujezdce během pátečního programu v Sosnové.
Tradiční „Bohemku“ zná většina příznivců jako součást Mistrovství ČR v automobilových rally současných a historických vozidel. Soutěž má ale několik dalších částí, které určitě stojí za zmínku. Hlavní je mladoboleslavský domácí šampionát v rally, který má padesát let dlouhou tradici. Původně se soutěž jmenovala Rallye Škoda a vždy patřila mezi tradiční a uznávané závody. Na tratích se pravidelně proháněly špičkové české i zahraniční posádky. Novodobá historie Bohemky přinesla nejen změnu názvu, ale také několik sekundárních soutěží. Například Rally Legend je vypsána pro všechny vozy, které nelze zařadit do současných ani historických kategorií. Aby tyto speciály nestály pouze v garážích a muzeích, mohou se představit na tratích rally formou demonstračních jízd bez měření času. Příznivce elektrických vozidel bude určitě zajímat Bohemia Eco Energy Regularity, která je letos součástí Phoenix Contact České Trophy v ecoRally. Tato soutěž je rozdělena do tří kategorií, kromě jízdy pravidelnosti také pohár ve spotřebě a hodnocení značek.

To ale není zdaleka vše. Nedílnou součástí padesátého výročí Rally Bohemia Mladá Boleslav je také Bohemia E-Sport Virtual Rally, Bohemia Veteran Mladá Boleslav a závody RC modelů. Hlavní myšlenkou bylo naplno využít termín hlavní soutěže tak, aby si na své přišla širší motoristická veřejnost. Takže Bohemku si mohou vyzkoušet také příznivci dnes tak populární online rally, konkrétně rychlostní zkoušku Zvířetice, Šumburk a Krásná.

Pátý podnik letošního PSG Mistrovství České republiky v rally se uskuteční v termínu od 7. – 9. července 2023, ale už v týdnu od 1. července probíhá bohatý doprovodný program.
 

Rychlostní zkoušky a doprovodný program

Celkem dvanáct rychlostních zkoušek jubilejní Bohemky je rozděleno do dvou etap a do soutěže posádky odstartují tradičně už v pátek na divácké superspeciálce v Sosnové. Délka soutěže je 468 kilometrů, z čehož necelých 142 kilometrů tvoří měřené rychlostní zkoušky. První etapa je stoprocentně asfaltová, nedělní závěrečná zahrnuje přes tři kilometry šotoliny. Pátý podnik letošního PSG Mistrovství České republiky v rally odstartuje už tento pátek 7. července 2023 v 16:30 hodin na Náměstí T.G. Masaryka v České Lípě.

První příležitost ke sledování závodních vozidel na trati budou mít diváci v pátek 7. července na testovací erzetě Loukov – Kruhy. Rovněž v pátek od 16:00 hodin proběhne na Autodromu v Sosnové slavnostní představení a defilé posádek a jejich vozů našeho domácího šampionátu historických vozidel. Následovat budou Legendy, tedy jízdy opravdových závodních skvostů, které stojí většinu roku v muzeích nebo garážích. Program pak vyvrcholí startem dvou unikátních vozů WRC, s Janem Skálou a Janem Dohnalem za jejich volanty.

Areál v Sosnové otevře své brány ale už v pravé poledne. Od 13:00 hodin budou probíhat jízdy v závodních vozech na místě spolujezdce pro vítěze soutěží a pro zájemce, kteří si svezení se svými favority zakoupili.

Hned vedle servisního parku na letišti v Hoškovicích proběhne v sobotu 8. července pouť a od 20:00 hodin koncert. Před jeho začátkem budou vyhlášeni vítězové Poháru pořadatele.
 

Start dvou vozů WRC 2017

Na erzetách Bohemky objeví Jan Dohnal s exkluzivními vozy Citroën C3 WRC a Ford Fiesta WRC. Jak Citroën C3 WRC, tak Ford Fiesta WRC budou fanoušci moci sledovat už v pátek na Autodromu Sosnová, kde se jede divácká superspeciálka a poté následně na všech rychlostních zkouškách sobotní etapy.

Provozovatel

Autoklub Bohemia Sport v AČR a Autoklub Bohemia Servis s.r.o.

Sosnová 200
470 01 Sosnová
Tel.:
+420 605 168 331
Email:
informace@rallybo...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.rally...
GPS:
50,658391 14,540174
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Máchův kraj
Tipy na výlet:
Sosnová a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Novoroční výstup na Říp

Zahajte Nový rok výstupem na horu Říp.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Smetana – korespondence a deníky

Čeká nás vůně piva, tři manželky, švédské putování, osmnáct dětí, tance i krutá nemoc. V komponovaném večeru s Vladimírem Javorským a Jitkou Čechovou vám bude Smetana blízko jako snad dosud nikdy.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Lípa Musica 2024 – Zahajovací koncert

Oslavte s námi Rok české hudby! Prvního kompletního provedení cyklu symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast na festivalu se ujme Filharmonie Brno pod taktovkou Dennise Russella Daviese.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Zahrady malíře Svobody

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě otevírá výstavu „Zahrady“ malíře a restaurátora Vladimíra Svobody. Pražský rodák pobývá a tvoří v ateliéru historického domu v nedalekých Pavlovicích a ve zdejších výstavních prostorech vystavuje již opakovaně.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Kartounky – potiskovací workshop a komentovaná prohlídka v muzeu v České Lípě

Zajímá vás historie potiskování textilu v České Lípě? Víte, jak vypadají formy a jaké se používaly vzory na látky? Přijďte k nám do muzea na komentovanou prohlídku expozice o kartounkách, kde si navíc vyzkoušíte potiskování látky. Můžete si přinést i vlastní bílé bavlněné triko.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Marek Douša v České Lípě

Známý kreslíř a publicista Marek Douša vystavuje své karikatury a ilustrace v Síni Josefa Maštálka.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Roman Dvořák v České Lípě

V galerii Chodba se poprvé představí Roman Dvořák, výtvarník, sochař a hudebník. Výstava Květy a ty zahrnuje krajinnou i figurální malbu, krajiny a figury tvoří a dotvářejí květy.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Jak se šije kniha

Zveme vás na prohlídku knihařské dílny s ukázkou ruční výroby knihy a práce se zlatičkou.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Autodrom Sosnová

Multifunkční motoristický areál Sosnová vznikl v roce 1977, nachází se nedaleko České Lípy. Je určený nejen pro vzdělávací kurzy bezpečné jízdy, ale také pro sportovní či zážitkové jízdy.
Sosnová, Liberecký kraj

Kozí farma Nový Dvůr v Sosnové

Nový Dvůr se nachází u obce Zahrádky a Sosnová u České Lípy. Sám statek má více než dvěstěletou historii. Farma je zaměřena na chov české kozy hnědé, krátkosrsté a na produkci kozího mléka a produkci výrobků z kozího mléka.
Sosnová, Liberecký kraj

Národní přírodní památka Peklo u České Lípy – místo, kde kvetou koberce bledulí jarních

Naučná trasa Peklem, kaňonovitým údolím Robečského potoka, vede v délce 8 km mezi obcemi Zahrádky a Česká Lípa. Cestou projdete nejen malebnými osadami s lidovou architekturou, ale na jaře po cestě uvidíte tisíce bledulí.
Zahrádky, Liberecký kraj

Škola bojového umění Dai Sho Jutsu

Hledáte smysluplnou volno časovou aktivitu pro své dítě nebo sami pro sebe? Zkuste zadarmo trénink na zkoušku u nás.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Vyhlídka Hůrka v České Lípě

Vyhlídka Hůrka se nachází v okrajové části České Lípy – Svárov. Z oplocené dřevěné plošiny na skalnatém vrchu se nabízí krásný výhled na celé město i okolní kopce.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Crossfire Lasergame Aréna Česká Lípa

Popadněte tmavé oblečení, nasaďte tenisky a přijďte si zahrát.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Železniční most v Zahrádkách

Železniční most překlenující údolí Robečského potoka byl vybudován v 90. letech 19. století v rámci Severočeské transversální dráhy. Most je technickou památkou.
Zahrádky, Liberecký kraj

Zámek Zahrádky na Českolipsku

Barokní perla Českolipska a nejvýznamnější památka v Zahrádkách je samotný zámek, dříve nazývaný také Nový zámek. Vlastníkem objektu je Univerzita Karlova, která plánuje jeho prodej.
Zahrádky, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Na Kopečku Česká Lípa

Zrekonstruovaný penzion Na Kopečku poskytuje ubytování prvotřídní kvality v klidném prostředí města Česká Lípa.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Hotel Olympia v České Lípě

Tříhvězdičkový Hotel Olympia nabízí komfortní ubytování ve dvoulůžkových a jednolůžkových pokojích a 4 prostorných suitách v centru České Lípy. Využít zde můžete i vlastní relax centrum.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Bistro U Řezníka v České Lípě

Unikátní bistro kde se pojí kvalitní suroviny, řemeslo a tradičních postupy za přijatelnou cenu. Všechna jídla v bistru jsou vařena s láskou a péčí z čerstvých lokálních surovin. Prostor je co možná nejvíc otevřený a útulný, včetně kuchyně, kde vidíte kuchařům pod ruce.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Pivovar Lípák z České Lípy

Rozhodli jsem se České Lípě navrátit tradici vaření zlatavého moku. Náš pivovar je zatím tzv. „létající,“ což znamená, že nám pivovar v Kunraticích poskytuje své prostory i vybavení a Pivovar Lípák si tak může uvařit vlastní pivo na základě své roky prověřené receptury.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Kvítkovská palírna

Naše pěstitelská pálenice funguje od roku 2015 v krásné vesničce Kvítkov nedaleko České Lípy. Vyrábíme přírodní pálenky nejlepší kvality. Pálenici provozujeme převážně pro drobné pěstitele, kteří nám dovezou kvas a my z něho vypálíme alkohol 50% lihu / 1 litr.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Kvítkovská konírna u České Lípy

Stylová vesnická hopůdka v centru obce Kvítkov na trase cyklostezky č. 3086.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Rekreační středisko a kemp Jachta Holany

Jsme rodinný kemp u rybníka s vlastní písečnou pláží. Nabízíme ubytování v prostředí borového lesa s možností restauračního i vlastního stravování. V kempu je spousta možností aktivního společenského vyžití i odpočinku.
Holany, Liberecký kraj

Rekreační středisko AERO Holany

Rekreační středisko Aero Holany se nachází v Máchově kraji u Milčanského rybníka 10 km od České Lípy a 15 km od Máchova jezera. Nabízí ubytování v penzionu, chatkách i disponuje místy pro váš stan a karavan.
Holany, Liberecký kraj