!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Okamžiky sametové revoluce - výstava ČTK v Praze
Okamžiky sametové revoluce - výstava ČTK v Praze
">
1.11.
30.11.
+ Přidat foto

Okamžiky sametové revoluce - výstava ČTK v Praze

Kdy 1. listopad 2019 - 30. listopad 2019 Výstavy
Ke třicátému výročí sametové revoluce připravila ČTK projekt, do kterého významně zapojí obyvatele celé České republiky.
Cílem bylo nasbírat od veřejnosti co největší množství fotografií z území tehdejšího Československa nejen z podzimního dramatického dění roku 1989, ale i z událostí, které listopadové revoluci předcházely (např. Palachův týden, srpnové události, trabanty v pražských ulicích). Projekt volně navazuje na úspěšnou putovní výstavu Okamžiky století, kterou ČTK loni připravila ze svého bohatého fotografického archivu ke stému výročí založení Československa.

Téměř každý zná záběry z Václavského náměstí v Praze nebo z Letné. Jak to ale vypadalo v krajských či okresních městech? Podaří se najít třeba i fotografie listopadových událostí z českých a moravských vesnic? Oko každého fotografa se na událost dívá jiným pohledem. Podělte se o ten svůj!
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 9. 2019