!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Oidipus Tyranus v RockOpeře Praha - přesunuto na jiný termín
Oidipus Tyranus v RockOpeře Praha - přesunuto na jiný termín
"> "> Oidipus Tyranus "> "> Oidipus Tyranus "> ">
25.10.
+ Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Oidipus Tyranus v RockOpeře Praha - přesunuto na jiný termín

Kdy 25. říjen 2020 16:00 - 18:45
Divadlo RockOpera Praha je českým i evropským unikátem. Jediné divadlo s krytým hledištěm arénového typu nabízí divákům syntézu živého rockového koncertu s příběhem a divadelními prvky, doplněnými o dechberoucí akrobacii a fireshow.
První díl antické trilogie podle Sofoklova dramatu o tragické nevyhnutelnosti lidského osudu. Vydejte se s námi do časů mýtických hrdinů, delfských všetkyň a vlády mocných bohů. Jedna z prvních rockových oper autorské dvojice Milana Steigerwalda a Pavly Forest se i po letech stále těší u diváků velké oblibě.

Hlavní postavou je Oidipus, který se snaží vyhnout svému strašnému osudu. Delfské věštírny mu předurčily, že zabije svého otce a bude obcovat se svojí matkou. Po potyčce na cestě z Delf tedy utíká od své dosavadní rodiny do města Théby, kde si posléze vezme ovdovělou královnu a stane se jeho vládcem. Ve městě ovšem propukne mor a obyvatelé se snaží přijít na to, kdo nebo co je prokletím, které přivolalo tuto strašnou epidemii. Oidipus se přesvědčuje, jak je těžké změnit svůj osud.

V hlavních rolích Jan Toužimský, Kamil Střihavka, Viktor Dyk, Pavla Forest.
Režie: Roman Štolpa
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 10. 2020