Úvod > Kalendář akcí > Odpoutaná scéna – divadelní festival ve Frýdku-Místku

Odpoutaná scéna – divadelní festival ve Frýdku-Místku

Kdy 8. srpen 2019 - 10. srpen 2019 Hudební a divadelní akce
Divadelní festival Odpoutaná scéna bude letos na více místech. Vracíme se k atraktivnímu prostředí šapitó, které letos postavíme v Sadech Bedřicha Smetany.
S divadelním festivalem Odpoutaná scéna se letos přesuneme z bývalého areálu textilky Slezan na Těšínské ulici do Sadů Bedřicha Smetany, Nové scény Vlast, Faunaparku, divadla Čtyřlístek a divadelního klubu D.N.A. Zde se odpoutáme od klasiky a necháme se osvěžit nečekanými nápady současného divadla, stand upy a podobně. Pohodovou komediální zábavu si návštěvníci festivalu užijí tajé v sále Nové scény Vlast. Pozvání na festival zatím přijal třeba Rudolf Hrušínský st. s inscenací Bosé nohy v parku. Novinkou festivalu bude scéna v altánku, na té budou převážně pohádky a představení pro děti.

Těšíme se, že tak festival otevřeme publiku všech generací.

Čtvrtek 8. 8. 2019

16.00 Pohádka v altánu | Lefi a spol.
Improvizovaná pohádka absolventů Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Vhodné pro děti od 6 let.
Zdarma

19.00 Pension pro svobodné pány | Divadlo Palace | Nová scéna Vlast
Divadelní aktovka Seana O´Caseyho „Bedtime Story“ ve slavné úpravě Jiřího Krejčíka pod názvem Pension pro svobodné pány, která byla dlouhá léta úspěšně uváděna v pražském Činoherním klubu. Komedii, odehrávající se v pokoji jednoho pensionu, kam si nájemník přivede slečnu, čímž poruší upjaté předpisy domovního řádu.V našem pojetí se bude jednat o poctu klasické komedii, přioděnou do elegantního, bezstarostného a nostalgického hávu secese 1. desetiletí 20. století s akcentem atmosféry úplňkové noci, kde bláznivé situace získávají až pohádkově něžnou vůni.

Pátek 9. 8. 2019

15.30 Z deníku Smolíčka Pé | Studio Damúza | šapitó v Sadech Bedřicha Smetany
Pohádka s loutkami a živou hudbou pro malé diváky
Svět je jako gramofonová deska a otázkou je, do jaké dráhy se jehla zarazí. Když k Jeskyňkám, tak jste Smolíček... Však to znáte, poslouchat rodiče je někdy těžké, zvlášť, když je táta jelen. Ke všemu trochu staromódní, který neumí připravit pořádnou oslavu s tancem a dortem. Koho by bavilo být na své narozeniny sám? A Jeskyňky jsou tak dobré tanečnice, ach...

17.00 Tisíc tuctů | Plata Company | šapitó v Sadech Bedřicha Smetany
Zlatá horečka na Aljašce byla jiná než ty ostatní. Kdo chtěl zlato, musel překonat chilkootský průsmyk, přežít několik lavin, neutopit se při plavbě do Dawsonu, nezmrznout v šedesátistupňových mrazech a prokopat se několika metry sněhu, ledu a zmrzlé půdy. Pustit se do takového podniku mohou jen úplní blázni nebo ti, které sžíralo vědomí, že svému životu něco dluží. Proč by se jinak vydávali na výpravu, z níž se jim z každých dvou investovaných dolarů vrátí jeden ve zlatě? Našli se však i tací, kteří nechtěli těžit zlato ze země, ale ze svých bližních.

19.00 Rapper | Divadelní spolek Frída | Nová scéna Vlast
Kam až dostala učitele chemie a hudební výchovy láska k hudbě a touha učit se?
Příběh, který Vás rozesměje, dojme a zahřeje u srdce.
Život je plný překvapení. Uvidíte!


19.00 Dům tety Agáty | Divadelní spolek FAMUS | Divadlo Čtyřlístek
Komediální detektivka.Soukromý detektiv Evžen Mýdlo nás zavede do vykřičeného domu v 30 . letech 20 . století , kde bude řešit záhadu ztraceného prstenu se vzácným diamantem samotné bordelmamá Agáty !

Sobota 10. 8. 2019 

15.00 Improzápas FrMol vs. K.O.P.R. | šapitó v Sadech Bedřicha Smetany
Letos se místní tým FrMol utká v improvizačním zápase s jedním z nejstarších týmu improligy, pražským K.O.P.R.em. Historie týmu začíná v roce 2004, kdy vznikl tým Kobliha pod vedením Jany Machalíkové na Praze 7. Později se tým přestěhoval na Prahu 8, kde se přejmenoval na Kopřiva (Konečně přemyšlenská improvizace v akci). Po několika letech a změně trenérky (Petra Vodehnalová) se tým definitivně přejmenoval na KOPR (Klub Opravdových Rarit). V současné době tým vede Karolína Stehlíková stále na Praze 8.Za dobu existence týmu jím prošlo spoustu dnes již zkušených hráčů a divadelníků.

17.00 Pozemšťan | Pavol Seriš | šapitó v Sadech Bedřicha Smetany
Bláznivý příběh mimozemšťana, který touží stát se pozemšťanem. Pohybuje se po planetě Zemi a bedlivě nás pozoruje, aby se naučil být jako my. Nemá to ale jednoduché. Jsme totiž podivnější, než si myslel. Podaří se mu pochopit naše chování a zapadnout do společnosti? Ve své nejnovější autorské inscenaci Pavol Seriš satiricky pohlíží na chaotický svět, který dnešní člověk přijímá jako normu. “Pozemšťan” je divadelní zprávou o lidech 21. století, kteří se dívají všude kolem sebe, jen ne do zrcadla. Fyzický stand-up a komediální pantomima o tom, jak se chováme a jací jsme.

15.00 Pravda o zkáze Titaniku | Klub D.N.A. | Divadelní klub D.N.A.
D.N.A. (Divadlo Nadšených Amatérů) založeno únor 2011 – parta skvělých lidí z Frýdku a okolí, která se dala dohromady s cílem – zahrát si divadlo. Vedoucí Luděk Lednický. Komediální příběh o ztroskotání Tutaniku nabídne nová vysvětlení příčin jeho tragédie.

19.00 Bosé nohy v parku | Agentura Harlekýn | Nová scéna Vlast
Mezi novomanžely to zkrátka správně jiskřá, ať už se hádají či milují.Líbánky skončily. Mladí novomanželé Viktorie a Pavel se vydávají na dlouhou trať každodenní manželské rutiny a začínají si budovat společné hnízdečko lásky. Jde o to, jak přežít první společnou noc v nezařízeném maličkém bytě v pátém poschodí bez výtahu, kde není ani postel a kam zatéká a fičí a nefunguje topení. Jak vůbec přežít vztah a život ve dvou, když protiklady se, jak známo, přitahují? Zatímco ona řeší špagety s úžasnou omáčkou z mořských plodů připravené v krajkovém negližé, jeho vzrušuje spíš právnický případ, který mu jako začínajícímu advokátovi svěřili. Do příběhu mladých novomanželů brzy vstupuje jejich soused, exotický sukničkář Hektor, a Viktoriina konzervativní matka Ester, která znovu zahoří mateřskou láskou. Manželství zažívá opravdový křest ohněm.
Bosé nohy v parku nabízí úžasnou podívanou na první novomanželské trable, které jsou podány s vtipem a nadhledem a divák se baví od začátku až do konce. Mezi Pavlem a Viktorií to zkrátka správně jiskří, ať už se hádají, či milují. Nejnovější inscenace divadelní hry Neila Simona, kterou možná znáte z filmového zpracování s Jane Fondovou a Robertem Redfordem.

Režisérka Kateřina Iváková a herečka Veronika Freimanová se znovu setkávají při divadelní spolupráci po předchozí úspěšné inscenaci Příliš drahá Mathilda (společně s Jiřinou Jiráskovou a Vladimírem Dlouhým).

21.30 Afterpárty | šapitó v Sadech Bedřicha Smetany
Festivalovou novinkou je program zaměřený na dětského diváka a jeho rodiče. Sobotní odpoledne oživýme dětskými hrátky Faunapark.

Program Faunapark
V průběhu dne budou v areálu volně probíhat atrakce.

Cirkus Levitare - workshop
Rodiče s dětmi si mohou vyzkoušet žonglování s míčky, kuželkami, tyčemi, točení s POIkami a další.
Bude probíhat po žonglérské show, během koncertu.

Loutkovište
Loutka+hriště=Loutkoviště. Loutkové hřiště. Pět originální samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s různými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru otevřených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. Připomínka barokní tradici loutkových divadel, a zároveň nová forma interakce prostor pro zábavu. Otevřená hra pro všechny děti s fantazií i rodiče bez ní.
Bude probíhat celý den.

14.00 Pes a drak | Divadlo 100 opic | Faunapark
Pohádka o pejskovi, kterého všude vyháněli. Nezdálo se totiž, že by - při tom jak vypadal, byl normální. A také že nebyl. Byl totiž kouzelný, což nikdo netušil. Tedy... ani on to netušil. Než to však pejsek zjistil, musel odhalit záhadu létajícího čaroděje, najít krále a zatančit si s drakem. Co taky jiného s takovým drakem dělat, že?

17.00 Žonglérská show | Cirkus Levitare | Faunapark
Průřez moderním žonglováním.Jako Moderní žonglér se vám předvede Jan Hlavsa ve své živé žonglérské show. Setkáte se se spoustou humoru, ukázkami mnoha žonglérských disciplín, nebezpečným žonglováním s noži i pochodněmi a balancováním předmětů šokujících velikostí na performerově obličeji. Vystoupení je interaktivní a diváci jsou zapojováni dle situace. Akčnost vystoupení oslovuje dětské publikum, zatímco humor směřuje spíše k dospělejším a pozorným posluchačům a divákům.
Délka 30 - 45 minut, hned po show následuje žonglérský workshop.

18.00 CHYTEJ UŠIMA | Divadlo 100 opic | Faunapark
Divadelní kapela pro děti a jejich rodiče
Vystoupení hudební skupiny s texty pro děti, komponované do loutkového příběhu skřítka, který se vydal na cestu do světa. Tam potkává přátele a s nimi zažívá dobrodružství, která jsou obsahem textů písní. Ryby, které touží po výletu do města, moucha, která si myslí, že je slon, prasátko na útěku, či zmatený medvěd, který nechal hlavu ve sklenici medu. Nakonec skřítek najde ve světě paní skřítkovou. Seznámení spolu oslaví šiškovou zmrzlinou. Dvanáct písní utavírá uspávanka.


Odpoledne ve Faunaparku je pro držitele permanentek v ceně 500 Kč, jednorázové vstupné činí 50 Kč.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 6. 2019
20.1.
Otužování a zimní plavání Frýdek-Místek

Otužování a zimní plavání Frýdek-Místek

Frýdek-Místek, Severní Morava a Slezsko
19.9.
Frýdek-Místek žije vínem

Frýdek-Místek žije vínem

Frýdek-Místek, Severní Morava a Slezsko
30.1.
29.3.
Lukáš Horký - Příběh krajiny

Lukáš Horký - Příběh krajiny

Frýdek-Místek, Severní Morava a Slezsko
23.1.
8.3.
Fenomén Merkur v Muzeu Beskyd Frýdek-Místek

Fenomén Merkur v Muzeu Beskyd Frýdek-Místek

Frýdek-Místek, Severní Morava a Slezsko
Beskydy Card - více fantastických zážitků v Beskydech

Beskydy Card - více fantastických zážitků v Beskydech

Frýdek-Místek, Severní Morava a Slezsko
Galerie Věž ve Frýdku-Místku

Galerie Věž ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek, Severní Morava a Slezsko
Radegastovy okruhy v Beskydech

Radegastovy okruhy v Beskydech

Frýdek-Místek, Severní Morava a Slezsko

Ubytování a restaurace v okolí

Beskydská pivní stezka

Beskydská pivní stezka

Frýdek-Místek, Severní Morava a Slezsko
Hotel Richtr Frýdek-Místek

Hotel Richtr Frýdek-Místek

Frýdek-Místek, Severní Morava a Slezsko
Irish pub & restaurant Jiný svět

Irish pub & restaurant Jiný svět

Frýdek-Místek, Severní Morava a Slezsko
Boutique Hotel Afrika Frýdek-Místek

Boutique Hotel Afrika Frýdek-Místek

Frýdek-Místek, Severní Morava a Slezsko