!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Odemykání Vltavy 2019

Odemykání Vltavy 2019

Kdy 13. duben 2019 10:00 - 18:00 Sportovní akce
V sobotu 13. dubna 2019 se opět sejdou příznivci Vltavy a v Českém Krumlově řeku slavnostně odemknou.
Kanoe, kajaky, rafty, SUPy a další plavidla budou v Českém Krumlově odemykat řeku Vltavu. Vodník Pivoňka se svou paní vás budou očekávat v sobotu mezi 9-12 hodinou v Kempu Krumlov (U Trojice). Po slavnostním odemčení bude následovat 12 km dlouhá plavba do Zlaté Koruny.

Akce startuje v 10 hod v Kempu Krumlov (U Trojice ř. km 280,6). V Českém Krumlově bude jako vždy nachystáno občerstvení a k dobré náladě přispějí i muzikanti. Okolo 11 hod vodník se svou paní slavnostně otočí klíčem od řeky a odemknou ji tak pro všechen vodní národ, následovat bude křest nováčků a nejpozději před 12 hod všichni vyplujeme. Cestou je tradiční milá zastávka u Milánka, kde si opečeme špekáčky a u ohně vesele zazpíváme. Slíbené jsou i lanové lávky.

V plavbě se pak pokračuje až do kempů ve Zlaté Koruně (ř. km 268,5), kde budou připravené dobroty. Zábava jídlem ale nekončí. Hrát, zpívat a veselit se budeme až do večera. Naplánovaná trasa je dlouhá 12 km (cca 3 hod plavby). Je vhodná i pro začátečníky. Pokud nemáte šanci provětrat loď vlastní, kánoe i rafty vám rádi zapůjčíme.


Akci zajišťuje vltavský webový portál iVltava.cz za podpory vodáckých půjčoven Cesta - sports, Odysea, Pirát, 2Wsports a kempů ve Zlaté Koruně (Kemp u Kučerů a Kemp Koruna) a v Českém Krumlově (kemp U Trojice) a Českého svazu rekreačního sportu.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 3. 2019
Koloběžkou z Kleti do Českho Krumlova

Koloběžkou z Kleti do Českho Krumlova

Český Krumlov, Jižní Čechy
Židovský hřbitov v Českém Krumlově

Židovský hřbitov v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy
Escape Krumlov - interaktivní úniková hra

Escape Krumlov - interaktivní úniková hra

Český Krumlov, Jižní Čechy
Budějovická brána v Českém Krumlově

Budějovická brána v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí