!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Za pískovcovým fenoménem Kostecka
Společenské akce

Za pískovcovým fenoménem Kostecka

Kdy 23. listopad 2019 10:00 - 16:30
Komentovaná exkurze s prohlídkou přírodní rezervace Údolí Plakánek v Českém ráji. Stejně jako v loňském i předloňském roce se letos již podruhé vydáme do hodnotných lokalit Českého ráje s exkurzí zaměřenou na nejzásadnější fenomén Českého ráje - pískovec.
Těšit se můžete na procházku s výkladem o geologii, geomorfologii, archeologii a historii, živé přírodě a ochraně území ve světle nejnovějších poznatků i překvapivých výzkumů.

Provádět budou archeolog a speleoantropolog Petr Jenč, geolog a hydrogeolog Jaroslav Řihošek, ekoložka a botanička Lenka Šoltysová a Milena Roudná, dlouholetá pracovnice MŽP a členka odborného komitétu OSN pro ochranu životního prostředí.

TRASA: 7 km, mírná obtížnost
 
Účastnický poplatek: dobrovolný

Cyklus "Za pískovcovým fenoménem Českého ráje" připravuje Dům přírody Českého ráje ve spolupráci s Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě, Ústavem hydrogeologie, inženýrské geologie a užité geofyziky Přírodovědecké fakulty UK v Praze, AOPK ČR, Správou CHKO Český ráj a Geoparkem Český ráj, o.p.s.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 17. 11. 2019