Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Od operety k muzikálu
Miriam Čížková a Štěpán Slavík
Hudební a divadelní akce

Od operety k muzikálu

Skladby z nejoblíbenějších operetních děl – např. z Cikánského barona, Fantoma opery, Rosemarie či Země úsměvů – zazní ve středu 5. října v nádherně opraveném kostele Nanebezvetí Panny Marie ve Stříbře na koncertě nazvaném Od operety k muzikálu. Koncert je součástí minifestivalu Podzim s klasikou.
Skladby z nejoblíbenějších operetních děl – např. z Cikánského barona, Fantoma opery, Rosemarie či Země úsměvů – zazní ve středu 5. října v nádherně opraveném kostele Nanebezvetí Panny Marie ve Stříbře na koncertě nazvaném Od operety k muzikálu. Koncert je součástí minifestivalu Podzim s klasikou, jehož hlavním pořadatelem je plzeňský spolek Dobroslav.

Sopranistka Miriam Čížková, laureátka Ceny Franze Lehára v Komárně, a Roman Krebs, člen Divadla J. K. Tyla v Plzni, za doprovodu klavíristy Štěpána Slavíka přednesou nádherné a nezapomenutelné skladby ze slavných operet a muzikálů. Vstoupit s nimi můžete do kouzelného světa hudby a zaposlouchat se do známých a stále oblíbených melodií F. Lehára, R. Frimla, J. Strausse, E. Kálmána, A. Lloyd Webbera a dalších, neméně slavných skladatelů.

Na koncertu vystoupí také děti z pěveckého souboru Stříbráček pod vedením Hany Bezděkové.
Začátek koncertu, který bude moderovat oblíbený moderátor hudebních pořadů Jiří Hlobil, je v 18 hodin.
 

Cavalla – vánoční koncert v klášteře Kladruby

Koncert.
Kladruby, Plzeňský kraj

Rozdávání Betlémského světla v klášteře Kladruby

Přijďte si se svíčkou do klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie pro Betlémské světlo.
Kladruby, Plzeňský kraj

Vánoční koncert v klášteře Kladruby

Vánoční koncert.
Kladruby, Plzeňský kraj

Středověké město Stříbro

Město Stříbro patří mezi přední středověká města na území dnešní ČR s mnoha zajímavými památkami. Prohlédnout si můžete např. renesanční radnici, minoritský klášter s Městským muzeem, zbytky středověkého opevnění, hornický skanzen či Královskou dědičnou štolu Prokop.
Stříbro, Plzeňský kraj

Renesanční most ve Stříbře – most s věží

V Česku existují pouze dva mosty s mostními branami: Karlův v Praze a kamenný renesanční most ve Stříbře. Je 60 m dlouhý a z pískovcových kvádrů jej kolem roku 1555 vybudoval stavitel Benedikt Volch.
Stříbro, Plzeňský kraj

Výhled z věže kostela Všech svatých ve Stříbře

Novou turistickou atrakcí města Stříbra se od srpna 2010 stala čtyřpatrová hranolová věž kostela Všech svatých, která je po desítkách let po rekonstrukci opět zpřístupněna veřejnosti.
Stříbro, Plzeňský kraj

Renesanční radnice ve Stříbře

Radnice na Masarykově náměstí je rozsáhlá renesanční stavba se třemi štíty, vystavěná v průběhu 16. století na místě dvou domů.
Stříbro, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Q ve Stříbře

Pension Q leží nedaleko náměstí ve Stříbře. Nabízí ubytování a restauraci s českou kuchyni, dále pak parkování zdarma ve dvoře nebo za příplatek v garážích. Posedět můžete také ve vinárně, kde je možné si pronajmout salonek k různým akcím a oslavám.
Stříbro, Plzeňský kraj

Hotel Alexander Stříbro

Hotel Alexander se nachází v prostorách jedné z nejhezčích historických budov ve Stříbře. Jedinečné kouzlo dělá hotel Alexander zvláštním místem. Dveře jsou kdykoliv otevřeny pro mezinárodní návštěvníky a obyvatele města, kteří sem přicházejí za obchodními schůzkami nebo jen tak pro radost.
Stříbro, Plzeňský kraj

Penzion Štybar Stříbro

Příjemné ubytování v historickém centru města Stříbra nabízí Penzion Štybar. Okolí penzionu nabízí bohatou přírodu a krásné cyklostezky, výlety a procházky. Součástí penzionu je prostorná nekuřácká restaurace s venkovní terasou pro kuřáky a degustačním sklípkem.
Stříbro, Plzeňský kraj

Restaurace Sherwood Stříbro

Restaurace Sherwood v historické budově bývalého strážního domku ze 14. století ve Stříbře nabízí k posezení 24 míst + 10 míst v salonku. V letních měsících je k dispozici 24 míst na terase s romantickým výhledem do údolí řeky Mže.
Stříbro, Plzeňský kraj