Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > Ochutnej inkoust
Ochutnej inkoust
V tvořivé dílně na pokračování budeme společně odkrývat kouzla a tajemství přírodních barev. Vyzkoušíme si výrobu přírodních inkoustů z minerálních i rostlinných zdrojů. Společně se ponoříme do alchymických procesů a dotkneme se jemné kvality a esence barev, které tvoří sama příroda.

V každé jednotlivé lekci se zaměříme na trochu jiný zdroj. Dostanete užitečné rady, tipy a inspiraci, jak a z čeho si takové barvy doma vyrobit, skladovat a používat ve své tvůrčí praxi. Některé inkousty si také odnesete domů pro další tvoření. Všechen materiál bude na místě zajištěn.

1) Taniny v rostlinách a kouzelná reakce rzi, recept na duběnkový inkoust
2) Hliněné inkousty – výroba pigmentu, míchání a ochutnávka
3) Barevná laboratoř – hrátky a experimenty s barevnou proměnou rostlinného inkoustu pomocí PH měničů a solí kovů
4) Rostlinné inkousty z bobulí, slupek, pecek a kořenů – výroba, ochutnávka a tipy pro práci s nimi
5) Křehká krása pomíjivého – inkousty tentokrát získáme z různých květů a kvítků a dotkneme se jemných barev v nich ukrytých

Lektorka: Markéta Kotková

Max. počet účastníků: 5

Provozovatel

Kancelář Knihex

Osadní 6
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 775 284 185
Email:
karolina@knihex.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.knihe...
GPS:
50,101263 14,447152
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Vstupné

Cena: 4 950 Kč

 

Časová náročnost

10,0 hodin

 
 

Prosecco Giro del Festival

Během let přinesl Prosecco Giro del Festival nespočet úsměvů na tváře všech lidí. Prosecco je setkání se s přáteli a poznávání nových, společně u sklenky dobře nachlazeného a svěžího prosecca.
Praha 7, Praha

Den dětí v Tržnici

Svůj den mohou děti oslavit i v areálu Pražské tržnice. V Hale 13 a jejím okolí i na dalších místech tržnice bude připraven pestrý program.
Praha 7, Praha

Authentic Asia Festival – zrušeno

V každém z nás se skrývá, alespoň trochu, cestovatel nebo dobrodruh. Často hledáme skutečnou esenci místa a autentický zážitek, který zachycuje jeho ducha, historii, tradici a nebo kulturu. Pokud jde o Asii, není nouze o úžasné zážitky, věci k vidění a degustaci dokonalosti. Od rušných měst až po op
Praha 7, Praha

Zažij Francii – The French Market

Přidejte se k nám na úžasnou oslavu francouzské kultury na akci "Zažij Francii – Francouzský trh", která se koná v Holešovické tržnici, Praha 7, od 26. do 28. května! Ponořte se do autentického francouzského zážitku plného lahodného jídla, skvělého vína a poutavých hudebních vystoupení.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Individuální kurzy šití

Kurzy šití pro švadlenky (věčné) začátečnice. Výuka se koná poblíž Prahy v Líbeznicích. Velmi dobrá dostupnost MHD.
Líbeznice, Středočeský kraj

Kurzy quillingu v Praze, Brně, Olomouci a Plzni

Quilling nebo také papírový filigrán je výtvarná technika využívající proužků papíru, které jsou stáčeny, formovány a lepeny do požadovaného tvaru. Ve výsledku díky správné kompozici jednotlivých tvarů můžete vytvořit krásný a originální obrazec.
Praha 7, Praha

Jatka78 – místo pro umění v Holešovické tržnici

Nový divadelní a umělecký prostor s názvem Jatka78. se otevře 6. listopadu v Holešovické tržnici. Jméno prostoru odkazuje na původní účel hal č. 7 a 8, které sloužily jako jatka téměř sto let až do roku 1983.
Praha 7, Praha

Vnitroblock v Holešovicích – unikátní kulturní prostor

Vnitroblock nabízí spojení zcela unikátních industriálních prostor s celou řadou kulturních a uměleckých zážitků.
Praha 7, Praha

Taneční Sector v Holešovicích

Taneční studio Sector, které se nachází v areálu Vnitroblocku v Holešovicích, nabízí nejrůznější pohybové lekce. Zatančit si tu můžete street dance, contemporary, heels nebo si zacvičíte jógu.
Praha 7, Praha

Pidikino v Holešovicích

Malé kino s kapacitou 15 – 20 lidí, které je součástí holešovického Vnitroblocku. Promítá téměř každý den, a to dokumenty i filmy. Pidikino se nachází v areálu Vnitroblocku.
Praha 7, Praha

Tančírna – taneční studio v Praze

Tančírna – škola tance Petra Čadka. Nově otevřené exklusivní taneční studio s krásným moderním zázemím a profesionálními lektory na té nejvyšší úrovni.
Praha 7, Praha

Golf Planet – největší specialista na golfovou dovolenou

Golfové lahůdky, dovolená na míru a individuální přístup to je Golf Planet. Tipy na golf, golfové zájezdy v České republice a mnoho dalšího! U nás najdete vybrané tipy na zajímavé zájezdy za golfem...
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Garage 22 – Prague Distillery

Srdcem destilerie je destilační kolona od legendárního výrobce Arnold Holstein, který se pyšní více než 50 lety tradice a jehož zařízení patří ke světové špičce.
Praha, Praha

Barbecue restaurace Big Smokers v Holešovicích

Big Smokers je barbecue restaurace v pražských Holešovicích. Restauraci ve stylu amerických dělnických jídelen otevřela v Dělnické ulici dvojice Tomáš Oujezdský a Silvie Jackson. Pochutnáte si tu na ikonických pochoutkách americké kuchyně.
Praha 7, Praha

Bitcoin Coffee

Bitcoin Coffee v bývalé průmyslové oblasti v Holešovicích, je open source kavárnou, místem pro otevřené setkávání a diskuzi. Servírují zde pouze výběrovou kávu, tedy tu, o kterou je maximálně pečováno od kávového keře, až po pražení v předních evropských pražírnách.
Praha 7, Praha

Restaurace SaSaZu – alchymie chutí a barev asijské kuchyně

SaSaZu, výtvor šéfkuchaře Shahafa Shabtaye, je alchymií chutí, barev, vášně a designu, které společně vytváří okouzlující zážitek. Inspirace šéfkuchaře Shahafa Shabtaye pochází z mnoha let cestování a vaření v Asii, jeho vzpomínek z ulic jihovýchodní Asie, místního života, pokrmů, kultury a zvyků.
Praha 7, Praha

Phill's Twenty7

Dokonale promyšlený a do puntíku vyladěný interiér, tak vypadá kavárna Phill's Twenty7, která se nachází v pražských Holešovicích. Interiér a designová světla Neverending Glory navrhli Jan Plecháč a Henry Wielgus. Cihlové stěny, TON a Stockist židle dokonale doplňují industriální prvky.
Praha 7, Praha

Pru58

Cool restaurace s interiérem, který bere dech. Místo, které přesahuje hranice asijské kulinářské tradice a ctí jídlo, chuť, udržitelnost a komunitu. Filozofie Pru58 je založena na udržitelnosti surovin, pěstování bylin a lokálních produktech farmářů.
Praha, Praha

Sýrárna – Holandské sýry S.Ý.R.

Výkroje různě vyzrálých sýrů nejen z Holandska obohacené o chutné dresinky, suché klobásky a nabídka moravských a českých vín.
Praha 7, Praha

Restaurace Pražan

Restaurace Pražan je stylová restaurace na pražském Výstavišti s kapacitou až 250 míst a bezbariérovým vstupem. Nově zrekonstruovaný interiér Restaurace Pražan na pražském Výstavišti – Praha 7 je výjimečným místem!
Praha 7, Praha