Úvod > Kalendář akcí > Obnovená inscenace Psí dny pod Barrandovskými terasami

Obnovená inscenace Psí dny pod Barrandovskými terasami

Kdy 24. červen 2019 - 3. září 2019 Hudební a divadelní akce
Nejjižnější místo Evropy, kam kdysi zabloudil Odysseus, aby ho tu na sedm let uvěznila Kalypsó, kam dnes vyráží zbloudilci nacházet sami sebe. Na ostrově Ogýgie, kde se příběh odehrává, je extrémní vedro, časté jsou požáry a Julie a Jamie se naposledy pokouší oživit téměř vyhaslý cit.
Psí dny, ohledávající problematiku dlouhodobých vztahů a jak je snad potřebujeme méně než dřív, se v režii Natálie Deákové rozhostí v bazénu Barrandovských teras v obnovené premiéře 24. června 2019. Inscenace se z netradičních prostorů Altenburgu přesouvá do neméně unikátního bazénu Barrandovských teras.
 
Hlavním tématem pro psychologicky laděnou hru jsou milostné vztahy a potřeba takzvaně vyhasínající vztahy zachraňovat, dokud se nevyčerpají všechny možnosti. Psí dny vyprávějí příběh o hledání sebe sama na pustém, vyprahlém ostrově. Psí dny se soustředí na touhu jedince okolo třiceti let utéct, jedince, „jehož potřeby jsou zdánlivě uspokojeny – má partnera, děti, peníze, a přesto prožívá takovou nespokojenost, že má potřebu začít znovu a jinak,” uvádí Matěj Samec. „Najednou se člověku zdá, že život nabral nějaký definitivní směr, ale on si příliš zvyknul na to, že je vše nezávazné.“ Na cestě mezi touhou najít kompromis a výpravou za sebou samým dochází ke zjištění, že když se člověk zajímá výhradně o sebe, nemůže to přinést nic dobrého.

Scénář čerpá inspiraci z díla amerického psychologa Erica Berna, jeho Jak si lidé hrají a transakční analýzy, podle něhož mezi sebou (ne)vědomě hrajeme hry. Pojmenování „psí dny” označuje období mimořádného vedra, kdy se lidská psychika mění, lidem není nejlépe, leniví, ale také trochu blázní, a dějí se tak věci, které by se zastřízliva neděly. V prostředí mimo domov se pohybují herci Pavel Neškudla, Zuzana Ščerbová, Lucie Domesová a Anežka Šťastná. O režii se stará Natálie Deáková.

Kvůli uzavření Altenburgu 1964 se inscenace Psí dny přesouvá do atypického prostoru, který Divadlu MeetFactory zpřístupnila Dagmar Havlová. Aby se cesta na jinak nedostupné místo stala pokud možno jednodušší, místo setkání je na tramvajové zastávce Hlubočepy v 21:00. Poprvé se v bazéně bude potit v pondělí 24. června.

Termíny
3. 9. 20:00
2. 9. 21:00
21. 8. 21:00
20. 8. 21:00
19. 8. 20:00
25. 6. 21:00
24. 6. 21:00
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 6. 2019