!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > O rostoucí Zemi aneb miliardový Big Deal pro 21. století
Společenské akce

O rostoucí Zemi aneb miliardový Big Deal pro 21. století

Kdy 14. prosinec 2019
Přijďte diskutovat o změně vědeckého paradigmatu, která může znamenat revoluci v mnoha průmyslových odvětvích nedaleké budoucnosti.

Píše se rok 1933 a německý geovědec Hilgenberg stranou akademického zájmu samonákladem vydává v Berlíně nenápadnou publikaci s názvem ‚O rostoucí zeměkouli‘. Jak dekády plynuly, dat o naší planetě přibývalo. A tak i když akademická majorita uvěřila v ideu o srážejících se deskách zvanou desková tektonika, která je geologií ploché Země, ukazuje se, že Země je kulatá a Hilgenbergovu publikaci bude nutné oprášit. K debatě nad chováním naší planety vás zve geolog Honza Měšťan, který loni v Praze jako první na světě ukázal smysl klíčového spojení kontinentálních bloků v pacifické oblasti v teorii expanze Země, o což se pro užití neaktuálních mapových podkladů neúspěšně pokoušelo několik autorů před ním.

Přijďte diskutovat o změně vědeckého paradigmatu, která může znamenat revoluci v mnoha průmyslových odvětvích nedaleké budoucnosti.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 24. 10. 2019