Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Nymburk plný strašidel
Nymburk plný strašidel
Akce pro děti

Nymburk plný strašidel

Už popáté se uskuteční dětská akce Nymburk plný strašidel organizovaná skautským střediskem Krahujec, Městkou knihovnou Nymburk a Komunitním, volnočasovým a vzdělávacím centrem (KVVC).
Na všechny děti se těší řada nových strašidel, obzvláště šmoulové i se svým nerozlučným protivníkem Gargamelem, sliční elfové, hrůzostrašní skřeti a legenda s tajemným jménem Chvachev.

Akce se koná v pátek 9. listopadu od 17:00 do 20:00. Odstartovat je možno až do 19:30 z úvodního stanoviště v podloubí radnice na náměstí Přemyslovců. Po zaplacení startovného ve výši 20 Kč obdrží účastníci průvodku a vydají se k některému z osmi stanovišť, kde je očekávají strašidla s rozličnými úkoly a aktivitami. Až děti obejdou alespoň sedm z nich, můžou si vyzvednout odměnu na finální zastávce v podloubí u pošty na náměstí Přemyslovců.

Současně s hrou po městě probíhá soutěž, které získají děti s nejpovedenějšími strašidelnými kostýmy. Zájemci se můžou nechat vyfotit v průběhu akce nebo zaslat vlastní fotografie na e-mail info@krahujec.cz.

Provozovatel

skautské středisko Krahujec Nymburk

Na Rejdišti
288 02 Nymburk
Tel.:
+420 605 377 856
GPS:
50,187595 15,045606
 
 

Vstupné

Cena: 20 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Lodě na Labi 2023

Setkání milovníků lodí, vodního turismu a vodních sportů, místo konání břeh Labe v Nymburce – strategické místo na páteřní Labské cyklostezce Labská louka – Kolín – Poděbrady – Nymburk – Hamburg.
Nymburk, Středočeský kraj

Postel, hospoda, kostel – Zbigniew Czendlik

Obsahem talk show POSTEL HOSPODA KOSTEL je vyprávění příběhů z jeho života osobního i jiného… podané humorem jemu vlastním, kdy některé z nich jsou zaznamenané ve stejnojmenné knize a další přinesl život posléze, od jejího vydání.
Nymburk, Středočeský kraj

Čerti v zoo Chleby

Velvyslanci pekla se už chystají na tradiční obhlídku pozemského světa a kontrolu hříšníků. Ať máte doma zlatíčko nebo pořádného zlobivce, přijďte k nám do ZOO Chleby!
Chleby, Středočeský kraj

Vyrob si adventní věnec v zoo Chleby

Užijte si rodinnou pohodu v zoo a odneste si vlastnoručně vyrobený věnec, který zkrášlí váš domov po celý adventní čas. Jedlové chvojí vše provodní a vydrží dlouho čerstvé.
Chleby, Středočeský kraj

Pravěká mohyla v Nymburce

Pravěká mohyla chrání ostatky muže, který byl zabit na území Nymburka v pozdní době kamenné, a které byly nalezeny v roce 1994. Nachází se uprostřed města, poblíž Kostelního náměstí.
Nymburk, Středočeský kraj

Kostel sv. Jiljí v Nymburce

Kostel sv. Jiljí se nachází na Kostelním náměstí. Na několika místech v kostele se dochovaly zbytky nástěnných maleb. V interiéru se nachází plastika prvního patrona kostela sv. Mikuláše z huti Petra Parléře.
Nymburk, Středočeský kraj

Hradby Nymburk – důmyslné středověké opevnění

Ve středověku byl Nymburk díky dvojitým hradbám s obrannými věžemi téměř nedobytný. K poznávání města láká naučná stezka se 68 zastaveními, která vás seznámí s nejvýznamnějšími místními osobnostmi a stavbami.
Nymburk, Středočeský kraj

Anglický park na Ostrově v Nymburku

Jedinečný anglický park s mnoha vzácnými dřevinami se nachází na levém břehu Labe. Projektoval ho pražský zahradní architekt E. Thomayer v letech 1918 – 20 jako součást nové úpravy labského břehu po regulaci řeky.
Nymburk, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Charlie’s Coffee & Garden

Manželé Dominika a Karel Palmovi dělali každý něco jiného. Karel byl více než zdatný český kanoista, ale když dostal do rukou rodinný domek v nejvíc romantické uličce Malé Valy, které stojí na místě bývalé opukové hradby, udělal z pádla věšák své krásné kavárny.
Nymburk, Středočeský kraj

Hrabalův Postřižinský pivovárek

Pivovar Nymburk, Bohumil Hrabal a Postřižiny patří neodmyslitelně k sobě. Známý spisovatel Bohumil Hrabal žil v Pivovaru Nymburk v letech 1919-1947. Život v pivovaru popsal ve své knize Postřižiny. Název Postřižinské pivo dal nymburskému pivu sám mistr.
Nymburk, Středočeský kraj

Andy's Cakes

Zakázková výrobna moderních narozeninových a svatebních dortů, lahodných makronek a dalších laskomin.
Poděbrady, Středočeský kraj

Poděbradský hotel Zámeček

Unikátní architektonický skvost z 20. let minulého století je zasazen do krásného prostředí lužního lesoparku v blízkosti řeky Labe i centra Poděbrad. Hotel prošel citlivou rekonstrukcí a nabízí moderní komfort ve stylovém prostředí.
Poděbrady, Středočeský kraj